Zázvor s citrónom a medom - ľudový liek na zvýšenie imunity, chudnutie a chlad

Zázvor s citrónom a medom - tieto tri jednoduché ingrediencie nám v zime pomôžu udržať imunitu a zostať zdravý. Navrhujem gazdinkám, aby si všimli svoj jednoduchý recept, ako pripraviť vitamínový blok na zimu, ktorý stimuluje zvyšovanie imunity ľudovými prostriedkami.

Zloženie: zázvor, citrón, med Čas záložiek: Zima, Jeseň

V mojom recepte sú správne vybrané podiely zložiek a zmes je nielen zdravá, ale aj veľmi chutná. Použite zázvor s citrónom a medom na prechladnutie a na chudnutie. Fotografie krok za krokom sa stanú kulinársky verní asistenti.

Zloženie:

  • koreň zázvoru - 200 gr;
  • citrón - 300 g;
  • včelí med - 700 gr.

Na prípravu vitamínových predvalkov si zvyčajne vyberám stredne veľké, jemne citrónové citróny. V takýchto citrónoch, častejšie ako ne, je omnoho menej semien ako v citrónoch s hustou kožou. Zistite, ako tenký môže byť citrónová kôra vizuálne. Tenké krustovité citróny sú menej porézne ako ich „bratia“ s hustou kôrou.

Koreň zázvoru si určite vyberie čerstvé av žiadnom prípade nie je pomalý. Správne zvolený koreň dodá všetku svoju liečivú šťavu nášmu vitamínovému prípravku.

Včelí med je lepšie vziať si kvet alebo môže. Ale hlavná vec je, že ešte nemal čas na kryštalizáciu, inak bude ťažké miešať, kým homogénne so zázvorom a citrónom.

Obsah

  • 1Ako vyrobiť zmes medu z citrónového zázvoru
    • 1.1Ako jesť zázvor s citrónom a medom

Ako si vyrobiť zmes Lemon Ginger Honey

Keďže šupka koreňa zázvoru tiež obsahuje veľa živín, nevyčistím koreň na prípravu nášho vitamínového prípravku. Potrebujeme dôkladne umyť z nečistôt pod tečúcou vodou. Robím to veľmi jednoducho, s pomocou zubnej kefky špeciálne nastavenej na takéto účely.

Rozomelím citróny šupkou, a tak, aby kôra neochutnala horkú chuť, musíme opariť naše citrónové listy vriacou vodou z kanvice.

Potom odrežte koreň zázvoru na malé kúsky.

V citrónoch odrežte hrubú kožu na špičkách, nakrájajte na štyri kúsky a odstráňte, ak nejaké sú, kosti.

Ďalej potrebujeme najprv zázvor do misky mixéra. Brúsiť koreň zázvoru do kaše (začínajúc pri nízkej rýchlosti, postupne zvyšujete rýchlosť miešačky).

Potom pridajte citrón do mixéra a všetko spolu rozomlieť.

Teraz môžete začať s prípravou nášho vitamínového prípravku. Všetky ingrediencie vložíme do veľkej misky a dobre premiešame.

Ak máte príliš hrubý med, potom pred pridaním ho musíte trochu roztopiť vo vodnom kúpeli (nie veľmi horúce, med môže stratiť svoje prospešné vlastnosti).

Ďalej je náš vitamínový prípravok jednoducho zabalený vopred sterilizovanýbanky, prikryte nylonovými krytmi a uskladnite v chladničke.

Vitamínový blok môžete skladovať 3-4 mesiace, ale moja rodina ho zvyčajne konzumuje rýchlejšie.

Ako jesť zázvor s citrónom a medom

Na zachovanie normálnej imunity v zime a na jar by dospelý mal konzumovať 2-3 lyžice zdravej zmesi denne a dieťa.dosť 2-3 lyžičky.Tiež, náš zázvor-med-citrón sochory je veľmi chutné pridať do chladené (nie horúce) čaj.

Jedzte zdravý surový džem zo zázvoru s citrónom na mede s radosťou a zdravý!