Výhody a poškodenie citrónov. Vlastnosti, zloženie a citrón sú užitočné pre telo a chudnutie.

Citrón je obľúbeným citrusovým ovocím. Vlasť citrónu je považovaná za juhovýchodnú Áziu. Dnes sa citrón pestuje v krajinách s tropickým a subtropickým podnebím.

Zloženie: Lemon

Spektrum užitočných vlastností citrónu je široké. Citróny sa nielen konzumujú, ale používajú sa aj pri výrobe kozmetiky, liečiv a alkoholických nápojov.

Citrónová buničina produkuje kyselinu citrónovú, koncentrovanú citrónovú šťavu. Esenciálny olej sa získava z citrónovej kôry, na ktorú sa používa asi 3000 citrónov na 1 kg.

Citróny obsahujú mnoho alkalických prvkov, organické kyseliny, cukry, vitamíny A, B, C, fytoncidy, dusíkaté látky, draselné soli a meď.

Čerstvo vylisovaná šťava z jedného citróna obsahuje asi 33% dennej potreby vitamínu C, ktorý posilňuje imunitný systém, ktorý je profylaktickým činidlom na prechladnutie. Ale pri dlhšom skladovaní a pod vplyvom vzduchu je väčšina z nich zničená.

Vitamín P (citrín) obsiahnutý v citróne pomáha pri edéme mozgu, krehkosti ciev, únave a slabosti. V kombinácii s vitamínom C zvyšujú redoxné reakcie v tele, okrem posilnenia stien ciev. Odporúča sa na aterosklerózu.

Je potrebné pripomenúť, že keď je ovocie zmrazené, vitamín P sa stráca.

V citróne sú pektínové látky, ktoré odstraňujú ťažké kovy.z tela. Organický draslík v zložení citrónu, pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém a obličky.

Citrón je vynikajúcim baktericídnym činidlom, jeho účinok sa rozširuje na 12 druhov baktérií. Na prechladnutie by ste mali piť bylinkový čaj s plátkom citrónu. Listy citrónu sa používajú ako antipyretické činidlo.

Multifunkčný účinok citrónu sa rozširuje na tráviace procesy. Citrón znižuje kyslosť žalúdka, podporuje aktívne odstraňovanie toxínov z čreva, zlepšuje funkciu pečene. Výborný prírodný preháňadlo - pridajte surový žĺtok do šťavy jedného citróna, potom ho zmiešajte so pohárom pomarančovej šťavy.

Citrón je vynikajúcim antiseptikom.

Foto: citróny na pobočke.

Citrón pôsobí ako tonikum, keď nie je dostatok citrónového klinu, aby sa osviežil a cítil sa dobre.

Citrón je dobrý pre telo a pre chudnutie, teplá voda s plátkom citrónu medzi jedlami otupí pocit hladu.

Citrusová vôňa je obľúbená v aromaterapii, zlepšuje náladu, tóny nervového systému a inšpiruje.

Používanie citrónov prakticky neexistuje žiadne poškodenie. Citróny nemôžu byť s peptickým vredom, navyše citróny v niektorých prípadoch spôsobujú alergické reakcie.

Citrón je viac ako dobrý pre telo, a je žiaduce, aby vaša denná strava nerobila bez prírodného liečiteľa - citróna.