Typy mrazivých citrónov na zimu

Citróny nie sú najobľúbenejšie ovocie na mrazenie, pretože si ich môžete kúpiť počas celého roka a za takmer rovnakú cenu. Ale napriek tomu, polotovary citrónov v mrazničke môžu slúžiť ako dobrá služba pre hostesku a stať sa ozdobou stola.

Zloženie: Citrón Čas zaradenia do záložiek: Celý rok

Obsah

  • 1Citrónová šťava
    • 1.1Uplatňovanie
  • 2Citrónové čipy
    • 2.1Uplatnenie
  • 3Plátky citróna
    • 3.1Uplatňovanie

Citrónová šťava

Najjednoduchší spôsob, ako dlho zachovať čerstvosť citrusov, je zmraziť ich šťavu. Táto technológia je veľmi jednoduchá, musíte umyť ovocie, rozrezať ju a vytlačiť šťavu na citrusový odšťavovač. Potom nalejte do ľadových foriem a pošlite do mrazničky. Šťavu môžete predriediť vodou tak, aby bola menej koncentrovaná.

Citrónová šťava v plechovkách

Uplatnenie

Citrónový ľad ide dobre s čajom a niektorými inými nápojmi, pretože okrem chuti trochu chladí aj nápoj a dá sa použiť aj na krémy a ovocné kurdy.

Citrónové lupienky

Môžete zmraziť citróny vo forme čipov, všetko je o niečo zložitejšie a musíte do toho vložiť trochu viac úsilia. Ak chcete začať, čisté citrusy by mali byť odoslané do mrazničky na 5-6 hodín, aby boli dobre zmrazené, potom si a roštmrazené ovocie nastrúhané. Je lepšie sa dostať jeden po druhom a rýchlo sa trieť, aby nemali čas roztaviť sa. Pripravené čipy uložené v mrazničke v plastovej nádobe. Ak urobíte všetko rýchlo, čipy nebudú mať čas rozmraziť alebo držať pohromade a zostať drobivé.

Citrónové lupienky

Je tiež možné zmraziť hobliny nie celého citróna, ale jednoducho chuť, ktorá zostala po zmrazení citrónovej šťavy.

Uplatnenie

Citrónové lupienky majú veľa možností použitia, dobre sa hodia na pečenie, môžete ich pridať do cesta alebo smotany, ozdobiť tortu na vrchole alebo použiť ako korenie na šaláty a mäsové jedlá.

Plátky citróna

Plátky - klasická forma servírovania citrónov, samozrejme, môžete ich zmraziť v tejto forme. Aby ste to mohli urobiť, musíte citróny umyť a nakrájať na plátky správnej veľkosti, rozložiť kúsky rovnomerne na plochý tanier a poslať ich do mrazničky, po niekoľkých hodinách ich odniesť a preniesť do pohodlného skladovacieho kontajnera. Plátky citróna mrazené týmto spôsobom nebudú držať pohromade a bude zdobiť stôl po celú zimu.

Plátky mrazeného citróna

Žiadosť

Citróny vo forme plátkov sa môžu používať všade, ide o prídavok k nápojom a ozdobu cukrárskych výrobkov a jednoducho zdobenie jedál pre prázdninový stôl.

Ostatné mrazničky citrónovej

\ t