Sušíme herbár doma: príprava sušených kvetov a listov na herbár

Nielen žiadosti o deti môžu byť vyrobené zo sušených listov a kvetov. Moderné smerovanie v ruke - „scrapbooking“ odhaľuje, ako urobiť krásnu blahoželanie vlastnými rukami, alebo ozdobiť fotoalbum pomocou suchých rastlín. S náležitými zručnosťami sa môžete naučiť ako sušiť objemové kvety a vytvárať koláže a kytice.

Zloženie: listy, kvety Čas do záložky: Pružina, Leto, Jeseň

Pozri tiež:

Sušené kvety: metódy sušenia kvetov

\ t

Herbár listov

Ako sušiť ruže doma

Je tu rýchloschnúci herbár a pomalý.

Obsah

  • 1Sušenie horúcim herbárom
  • 2Sušenie podľa tlače
  • 3Sušiace kvety

Sušenie horúcim herbárom

Herbár môže byť rýchlo vysušený železom. Čím rýchlejšie zariadenie schne, tým väčšia je šanca, že si svoju farbu zachová. Koniec koncov, nie je nezvyčajné, že dlhé sušenie si všimne, že farby vybledli a na listoch sa objavili škaredé hnedé škvrny, ktoré tam predtým neboli.

Pre herbár musíte vybrať aj rastliny bez hniloby. V prípade potreby ich opláchnite pod vodou, vytrepte z nich kvapky a položte na uterák.

Povrch by mal byť mierne tvrdý. Šírte rastlinu, prikryte ju listom papiera a začnite ju žehliť horiacim železom. Nie je potrebné dôrazne tlačiť, inaksušiaci list sa môže zlomiť.

Sušenie podľa tlače

Triediť rastliny podľa hrúbky. Nesušte jemné listy papradia s hustými konármi. Rastliny by mali byť jednotné.

Umiestnite listy medzi listy starých novín a zatlačte na vrchol. Tlač môže slúžiť ako veľká encyklopédia, alebo iné ťažké knihy. Približne raz za 2-3 dni prechádza herbár, pre vysielanie a revíziu, niečo môže už vyschlo, a listy môžu byť odstránené v albume.

Sušiace kvety

Na objemové sušenie kvetov sa používajú špeciálne siete, na ktoré sa umiestňujú hlavičky kvetov a okvetné lístky sa sušia tak, ako majú.

Malé kvety možno sušiť ich zavesením do malých kytíc s kvetmi dole.

Veľké ruže, chryzantémy a iné kvety možno sušiť spolu so stonkou. Na to potrebujete krabicu, do ktorej môžete dať kvetinu, a na vrch naplniť krabičku so silikagélom, alebo hrubozrnný suchý piesok.

Ako vysušiť herbár a pripraviť sušené kvety pre vašu prácu, pozri video: