Sušené zelené a feniklové semená - sušenie doma

Fenikel patrí do rodiny dáždnikov a navonok má veľkú podobnosť s kôprom. Ale to je len na prvý pohľad. Fenykl rastie až do výšky dvoch metrov, má veľmi rozvetvenú vzdušnú časť a koreň je cibuľa. Tiež, fenikel sa líši od kôprom v príchuti. Namiesto očakávaného zápachu z kôp, budete cítiť silnú, sladko-anízovú arómu.

Zloženie: fenikel Čas na záložku: Leto, jeseň

Všetky časti rastliny, od hľuzy po semená, sa konzumujú, ale keďže fenikel je trvalka, snažia sa zachovať koreň zachovaním zelených a semien.

Obsah

  • 1Sušenie feniklových zelení
  • 2Sušenie semien feniklu

Sušenie feniklových zelenín

\ t

Na vyschnutie zelene odrezajú opeřené listy, očistia ich od tvrdých častí stonky a ponechajú len tie najtenšie.

Aby sa esenciálne oleje z feniklu nestratili, neodporúča sa ich pred sušením rozrezať. Fennel položený vyschnúť v tieni na papieri alebo látke. Absencia priameho slnečného žiarenia a prirodzeného sušenia vám umožní udržať jasne zelenú farbu a vôňu sušeného feniklu.

Ako sušiť feniklové zelene na zimu, pozrite sa na video:

Sušenie feniklových semien

Podobnosť kvitnutia a plodenia feniklu s kôprom, umožňuje dokonca aj začínajúcemu určiť čas zberu semien feniklu. Koniec koncov, dáždniky vyhadzujú semená presne tým istým spôsobom a spôsob ich zberu je rovnaký.identické.

Akonáhle semená dozrievajú, odrežte túto časť vetvy spolu so slnečníkom a umiestnite na suché, teplé miesto na konečné sušenie. Fennel semená dozrievajú nie rovnomerne, takže proces zberu semien môže trvať nejaký čas, ale sušenie je proces, s ktorým by ste nemali spěchať.

Keď sa zhromaždí dostatočný počet dáždnikov a všetky z nich sú dostatočne suché, ľahko ich rozotierajte medzi dlaňami nad novinami, aby semená boli bez stopky.

Odfúknite šupku a teraz môžete naliať semená feniklu do nádoby na skladovanie.