Sušené koriandre (koriandr) na zimu: ako a kedy sušiť bylinky a semená koriandra doma \ t

Koriandr je najobľúbenejšie korenie na mäsové a zeleninové jedlá. Oceňujú koriandru a na Kaukaze, pridávajú ho do takmer všetkých jedál. Okrem toho, nielen zelená časť rastliny ide na varenie, ale aj semená. Mnohí ľudia vedia koriandra pod iným názvom - je to koriandr, ale je to len koriandrom semien, ktoré sa používajú pri pečení.

Zloženie: cilantro, koriander Čas na záložku: Pružina, Leto, Jeseň

Celú nadzemnú časť je možné vysušiť na zimu, ale aby ste získali lepší produkt, musíte si vziať čerstvé, zelené listy mladej rastliny bez čakania na objavenie sa semien.

Ak máte čas, listy a stonky môžete okamžite triediť a sušiť samostatne. Urobiť to, umyť veľa zelene, a trhať listy v jednom smere, a stonky v inom.

Listy by nemali byť drvené, vysychajú a omnoho menšie. Stonky by mali byť narezané a rozprestreté na čerstvom vzduchu v tieni.

Slnečné lúče urýchlia schnutie, ale odnesú farbu zelenej a koriandra sa stane hnedou alebo hnedou. V žiadnom prípade to neovplyvní kvalitu, takže je to otázka chuti.

Pri sušení v elektrickej sušičke si koriandr zachová svoju zelenú farbu, ale je tu veľké riziko presušenia zelenín, čo má za následok prach. Preto nastavte teplotu na maximálne 50 stupňov a kontrolujte proces sušenia. Raz za hodinu vypnite sušičku, usporiadajte palety na mieste a skontrolujte stupeň sušenia.Je lepšie vypnúť sušičku o niečo skôr a vysušiť zelené na čerstvom vzduchu.

Semená koriandra, tj koriander, dozrievajú na konci leta.

Majú rovnakú zelenú farbu a okrúhly tvar. Na zber semien je celá rastlina odrezaná v koreňoch, zviazaná vo zväzkoch a zavesená semienkami v suchej a vetranej miestnosti. Keď semená zhnednú, môžete začať mlátiť. Knock semená z "dáždniky," a trieť semená medzi dlaňami, ako sa zbaviť škrupiny.

Potom je potrebné „osivo“ semien, aby vyhodili suché listy a šupiny.

Semená koriandru môžete brúsiť v mlynčeku na kávu a skladovať ich až 1 rok v hermeticky uzavretých nádobách.

Ako sušiť koriandrom bylinky, pozri video: