Sušené brusnice - užitočná čučoriedka na zimu bez cukru.

Sušené brusnice - čo sa zberá na zimu ľahšie ako sušené bobule? Sušenie bobúľ je najjednoduchšie a najjednoduchšie sa pripraviť na zimu. V brusnici je všetko liečivé - a listy a bobule. A listy majú ešte viac liečivých vlastností ako bobule. Preto, pre sušenie, musíte vybrať bobule s listami.

Zloženie: brusnice

Doma si môžete urobiť odvar alebo čaj zo sušených plodov alebo listov, čo zmierni bolesť v prípade bolestivých kĺbov alebo cystitídy. Tiež odvar zo suchých brusnicovitých pomáha podrobne opísať kamene pre ochorenia žlčových kameňov, znížiť tlak, znížiť hladinu cukru v krvi.

Ako sušiť bobule brusnice na zimu - poviem vám to podrobne.

Ľanové orechy, trochu sa umyjú a osušia.

Suché sušené bobule sa nanesú na tenký list a sušia sa v teplej ruskej rúre, v mierne vyhrievanej rúre alebo v elektrickej sušičke. Sušenie bobúľ sa najlepšie vykonáva pri niekoľkých návštevách.

Suché brusnice sú dobre konzervované v sklenených nádobách alebo v uzavretých hlinených nádobách. A môžete ho uložiť inak: nakrájajte sušené bobule v mlyne, dajte ich do pohárov a zavrite ich pevnými viečkami. Práškový prášok je dlhodobo skladovaný (viac ako päť rokov).

Ak sa takýto suchý prášok pridá do cukroviniek, džúsov, kompótov, ovocných nápojov a omáčok, hotové výrobky budú mať chuť a vôňu čerstvých brusníc. Pripravte si zdravý nápoj z mletých suchých brusníc v zime a jednoducho a rýchlo: nalejte čajovú lyžičku prášku s vriacou vodou a premiešajte. Na zlepšenieliečivé vlastnosti môžu byť opité aj medom. Ako vidíte, sušené brusnice - veľmi jednoduchá a užitočná príprava na zimu.