Solený losos Chinook - severná kráľovská pochúťka vo vašej kuchyni

Chinook losos je pomerne veľký zástupca lososovcov a tradične je losos Chinook solený. To neznamená, že nie je možné vyprážať, alebo variť z ucha, ale solený kráľ losos je tak chutný a je pripravený tak jednoducho, že tento spôsob prípravy nemožno ignorovať.

Zloženie: bobkový list, korenie, cukor, soľ, chinook (12 ) Čas na záložku: Celý rok

V chuti chinooku je to o niečo skôr ako ostatné druhy lososov. V niektorých krajinách sa losos Chinook nazýva "lososí kráľ", a to nie je len kvôli jeho obrovskej veľkosti. Mierne solené chinook je menej mastné ako losos, a často sa používa ako samostatné jedlo, bez príloh, alebo dokonca chlieb.

V súvislosti s „umývaním alebo umývaním“ rýb pred solením vzniká veľa kontroverzií. Koniec koncov, v čerstvej, a dokonca aj voda z vodovodu je veľa baktérií, ktoré môžu pokaziť ryby? Samotná soľ nie je v podstate určená na solenie ako na odstraňovanie nadbytočnej vody z rybieho mäsa. Vo všeobecnosti sa riadi situáciou. Ak bola ryba hlboko zmrazená, nie je potrebné ju umývať. Počkajte, kým sa chinook roztaví a pokračujte v rezaní rýb.

V priemere jatoćné teleso chinook váżi pribliżne 15 kg. Ak máte v pláne soľ to všetko, variť:

  • 1 kg hrubej soli;
  • 100 gramov cukru;
  • 20 gramov čierneho korenia;
  • bobkový list.

Orežte chvost, hlavu a nožnicové plutvy. Tieto častivložte do vrecka a dajte ho do mrazničky, kým sa nerozhodnete variť kráľovskú polievku.

V závislosti od vašich preferencií je možné ryby nakrájať na steaky alebo vyrúbať.

Zmiešajte korenie, cukor a soľ. Každý kúsok dobre zalejte do tejto zmesi a vložte do hlbokej panvice alebo misy.

Rybu zakryte obrátenou platňou a na ňu vyvíjajte tlak. Teraz by mali byť chinooks solené na chladnom mieste najmenej 40 hodín.

Odtrhnite soľ a skúste. Ak je ryba príliš slaná, umyte ju pod tečúcou vodou, preložte ju cez gril a nechajte ju odtiecť.

Akonáhle je prebytočná voda vypustená, môžete položiť solený solený chinook na tanier a položiť stôl.

Pozrite sa na video, ako rýchlo nakrájať chinook na raňajky: