Solenie tuku suchým spôsobom v banke - recept na solenie tuku rýchlo a ľahko.

Suchý veľvyslanec tuku v plechovke sa dá ľahko a rýchlo vykonať. Na zber potrebujete len čerstvý tuk, soľ a korenie. Ak si želáte, môžete si vziať aj list vavrínu. Samozrejme, banka.

Zloženie: bobkový list, sadlo, soľ, mleté ​​čierne korenie

Ako nakladať tuk v hrnci doma.

Nakrájajte dlhé kúsky slaniny na šikmé rezy hrubé dva alebo tri centimetre.

Zmiešajte soľ a korenie. Za každých 100 gramov soli vezmite lyžičku mletého korenia. S touto moriacou zmesou, veľkoryso trieť kúsky slaniny a dať ich do pohára.

Zavedenie takým spôsobom, že pri pohľade zhora sa sadlo podobá kvetu s okvetnými lístkami, t. úzka strana tuku v strede a na okrajoch potom budú širšie strany. Robíme tento štýl nie pre krásu. Je potrebný pre tesnejšie plnenie nádoby. So správnym usporiadaním kusov tuku, v strede nádoby bude malý otvor, ktorý je vyplnený zvyškami soli. Nezabudnite dať niekoľko bobkový list medzi sádlo.

Uzavrite plechovku soleného sadla s pevným viečkom a odložte nabok v chlade. Po týždni môžete otvoriť sochory a ochutnať. Ak ste solené dobre solené, vložte ho do plastového vrecka a premiestnite do mrazničky.

Chutné solené sadlo v nádobe možno použiť nielen na vyprážanie zemiakov alebo na miešané vajcia. Je ideálny na výrobu sendvičov s čiernym chlebom a horčicou.

Solenie tuku v plechovke v suchej nádobe možno vykonať podľa iného receptu.