Sladký figovník - ako sušiť figy doma

Kto nemá rád chuť figov? A nezáleží na tom, či je čerstvé alebo sušené, jeho neprekonateľná chuť môže byť odlievaná do tieňa akéhokoľvek exotického ovocia. Keď už hovoríme o ovocí. Vedeli ste, že figy vôbec nie sú ani ovocie? A ani bobule! Toto je kvet figovníka, ktorý sa nazýva zubný kameň.

Zloženie: figy Čas na záložku: Leto, jeseň

Figy obsahujú veľa užitočných látok, bez ktorých naše telo nemôže existovať - ​​železo, vápnik, vláknina ... Toto exotické ovocie si zachováva svoju sladkú chuť aj vtedy, keď je sušené a nenecháva ho ísť dlhé mesiace. Hlavná vec je vedieť, ako sušiť figy.

Obsah

 • 1Metódy sušenia fíg
  • 1.1Sušenie na slnku
  • 1.2Sušenie rúry
  • 1,3Sušenie v elektrickej sušičke
 • 2Skladovanie sušených fíg

Metódy sušenia fíg

Existuje niekoľko spôsobov sušenia, z ktorých každý vám pomôže skladovať vitamíny a minerály v zime.

Pre proces sušenia musíte zbierať zrelé ovocie. Hlavným znakom zrelosti ovocia - on sám musí spadnúť pod strom. Takže dôkladne umyte ovocie, odstráňte všetky poškodené miesta. Pamätajte, že už v sušenej forme, nebudeme schopní vyčistiť figy.

Zrelé figové plody vhodné na sušenie

Teraz definujme - chcetepripraviť sladké figy alebo s prírodnou príchuťou. Ak dávate prednosť sladkej chuti sušených fíg, potom stojí za to mať predbežnú manipuláciu.

Nalejte 3 poháre vody do hrnca a priveďte do varu. Pridajte pohár cukru, premiešajte a varte pripravené figy v získanom cukrovom sirupe po dobu 7-10 minút. Počas varenia pravidelne miešajte ovocie drevenou špachtľou. Varené bobule vyhoďte do cedníka a každý z nich dôkladne osušte. Teraz je obr pripravený na sušenie.

Sušenie na slnku

Umyté a sušené ovocie položte na drôtený stojan. V procese sušenia figy priťahujú hmyz svojou sladkou arómou. Preto mriežku zabaľte vrstvou gázy, ktorá ochráni plody pred prachom a hmyzom. Nastavte mriežku tak, aby vzduch mohol prúdiť do ovocia zo všetkých strán.

Aby sa urýchlil proces sušenia, fig je narezaný na polovicu ostrým nožom a položený na vrch roštu.

Trvanie procesu sušenia na slnku je 4-6 dní. Potom pritiahnite ovocie na silnú niť a vezmite ho na tienisté miesto na sušenie.

Sušenie rúry

Aby ste správne vysušili plody figovníka v rúre, musíte dodržiavať určité pravidlá.

Sušené ovocie umiestnite na rošt rúry.

Dôležité!Nikdy nedávajte figy na plech na pečenie. Aby ovocie správne vyschlo, musia zabezpečiť prístup k vzduchu zo všetkých strán! Ak vaša rúra má veľké otvory, môžetezakryte vrstvou gázy.

 1. Zapnite rúru na minimum a nechajte dvierka pootvorené.
 2. Ovocie sa otáča každé 2 hodiny.
 3. Trvanie sušenia v peci je 2-3 dni.

Sušenie v elektrickej sušičke

Elektrická sušička môže výrazne znížiť proces sušenia, zatiaľ čo sušené figy si zachovávajú svoje bohatstvo a stávajú sa krásnou zlatou farbou.

 1. Nakrájajte figové plody na dve časti a umiestnite ich na uterák, ktorý pomôže odstrániť všetku prebytočnú tekutinu po blanšírovaní.
 2. Rovnomerne rozotrite polovice plodov figovníka na všetky tácky elektrickej sušičky.
 3. Ak vaše ovocie nie je veľké, doba schnutia nie je dlhšia ako 10 hodín.
 4. Veľké plody by sa mali sušiť dlhšie.

Skladovanie sušených fíg

Skladujte správne sušené figy v sáčkoch vyrobených z hrubej tkaniny alebo papiera. To im pomôže udržať ich šťavnatosť a chuť, zabrániť tvorbe plesní.

Ak sa na sušičkách vytvorí biely kvet, nemali by ste sa ho báť - je to len kryštalizovaná glukóza, ktorá dáva figom sladkú chuť.

Neskladujte sušené figy vo vlhkej miestnosti.

Ponúkame Vám možnosť zoznámiť sa so zaujímavým videom, o sušení fíg v elektrickej sušičke.