Ramson nesie cibuľu alebo cesnak - prospešné vlastnosti a poškodenie. Vyzerá to ako Ramson - foto a popis.

Ramson je bylinná rastlina cibuľovej rodiny. V ľuďoch sa často nazýva "divoký cesnak" alebo "medveď", menej často môžete počuť "chenzel".

Zloženie: ramson Čas do záložky: Pružina

Divoký divý cesnak rastie na rôznych kontinentoch (Európa, Ázia, Severná Amerika). V mnohých krajinách je navyše uvedená v Červenej knihe. Ramson je pomerne jednoduchý na pestovanie, nie je vrtošivý a mrazuvzdorný, ale využíva hlavne divoký rast. Čím mladší je tráva, tým chutnejší.

Foto. Divoké ramson, rastlina v prírode.

Jar je pekný čas. Ale okrem rastúcich slnečných dní, pre mnoho ľudí, nesie nedostatok vitamínov. Všetky druhy ovocia a zeleniny stratili väčšinu svojich prospešných vlastností. A tu, aby sme pomohli ľuďom, čerstvé ramsonove výhonky. Je to prvá vitamínová rastlina. Pri zbere divokého divého cesnaku si vyžaduje pozornosť a opatrnosť - jeho listy sú trochu podobné divokej konvalinke a je jedovatá. Divoký cesnak môžete odlíšiť korenistou arómou cesnaku.

Foto. Tu je to, čo ramson vyzerá v celej svojej sláve.

Aké je používanie voľne žijúceho cesnaku? Aké sú jeho prínosy a škody?

Divoký divý cesnak sa už dlho používa v tradičnej medicíne. Spája nielen chuť cibule s cesnakom, ale aj ich prospešné vlastnosti: obsah vitamínov, mikro a makro prvkov. Zelený cesnak má pozitívny vplyv na zažívacie a kardiovaskulárne systémy. Má liečivé účinky na prechladnutie, zápal,reumatizmus, horúčka. Toto je rýchly pomocník pri riešení stresu: nepríjemná práca a nervový život zmenia ich smer. Od staroveku, medvedie luk bol tiež známy akoantiscleroticliek.

Fotografia. Ramson Grass

Foto. Wild ramson fade

Cibuľa cesnaku medveďa je všeobecná tonika s mnohými pozitívnymi vlastnosťami. Ale pamätajte, že by nemali byť zneužívané. Pri predávkovaní má negatívny vplyv na telo: bolesti hlavy, vredy, poruchy. Táto zelená je tiež kontraindikovaná pri ochoreniach žalúdka, pankreatitídy, hepatitídy a cholecystitídy.

Foto. Žiarovky ramson

\ t

Pri varení sa používajú stonky, listy a cibule ramsona. Rastlina je zložkou mnohých jedál. Pripravuje ju na zimnú soľ, kvas a nakladanú, ale neodporúča sa sušiť - všetky užitočné vlastnosti sa stratia.

Ramsonova rastlina je nízkokalorická zložka (100 gramov obsahuje 36 kalórií). Bude vhodné pre takmer všetky diétne šaláty. Hlavná vec pri pridaní tejto zložky, nalejte ju s vriacou vodou - to odstráni extra korenie a dať jemnú chuť.

Obdobie zberu a konzumácie divého cesnaku nie je veľké - apríl /máj. Nenechajte si ujsť čas na prípravu vitamínu "elixír zdravia a mládeže".

Vyberte si jednoduché recepty, ktoré potrebujete na zber z divého cesnaku na zimu.