Púpava med - čo sa používa? Jednoduchý recept na výrobu medu z púpav.

Je veľmi ľahké pripraviť púpava med, a jeho užitočné vlastnosti, v zime, vráti vaše úsilie vynaložené na tento recept. "Ako je med z púpavy užitočný?" - pýtate sa.

Zloženie: med, púpava, cukor Čas záložiek: Pružina

Jeho prospešné vlastnosti sú také rozsiahle, že oduvanchikmed pomáha zmierniť stav ľudí s chorobami dýchacieho systému (astma, bronchitída a iné). Okrem toho má priaznivý vplyv na činnosť tráviaceho traktu, vylučovacích systémov, celkového stavu tela, pokožky a pleti.

Vysvetlíme dva základné recepty na púpavový med, z ktorých oba majú vysokú nutričnú hodnotu a jedinečné liečivé účinky.

V prípade prvého receptu budete potrebovať:

- Púpava kvetenstvo, 1 kg. - cukor, 1,5 kg.

Ako urobiť med z púpav.

Preskakujeme púpavy cez mlynček na mäso, posypeme cukrom a necháme tri dni, aby sa zmes vylúhovala a cukor sa úplne rozpustí.

Jedenkrát denne jemne premiešajte hmotu drevenou špachtľou.

Potom zasuňte zaseknutý papier do čistých, suchých pohárov, prikryte vekom a otočte ho dnom nahor. Po 12 dňoch otočte, zakryte každú nádobu hrubým papierom a upevnite ju gumičkou.

Na uskladnenie takejtopúpavyje med najlepšie v chladničke.

Druhý recept na výrobu medu je jednoduchší.

Rozdrvte 100 čerstvo narezaných kvetov púpavy v mlynčeku na mäso (môžete miešať) a naliať ich tekutým medom.

Foto. Med púpavy

\ t

Uchovávajte v sklenenej nádobe na chladnom mieste (nie v chladničke). Užitočné liečivé vlastnosti púpavého medu sa ťažko preceňujú. Môže byť použitý ako profylaktický prostriedok proti mnohým chorobám, ako aj na posilnenie imunitného systému.

Foto. Púpava med.

Dúfam, že sme boli schopní poskytnúť vyčerpávajúce odpovede na otázky týkajúce sa užitočnosti púpavového medu a spôsobu výroby medu z púpav. Alebo variť a možno variť ??? - Ani neviem, ktoré slovo je tu vhodnejšie. V každom prípade vám úprimne želám zdravie a úspech!