Pravidlá ťažby, zberu a zberu brezovej miazgy. Ako zbierať brezy miazgy.

Brezová miazga je pre človeka skutočným darom prírody. To môže byť právom nazývaný skutočný špajzu organických kyselín, enzýmov, vápenaté soli horčíka a železa, rovnako ako stopové prvky.

Zloženie: brezová miazga Čas do záložky: Pružina

Obsah

  • 1Ako správne zbierať brezovú miazgu
  • 2Zberacie zariadenia na brezy
  • 3Pravidlá zberu brezy brezy

Ako správne zbierať brezovú miazgu

Pred začatím zberu brezovej miazgy je potrebné starostlivo odstrániť malú časť brezovej kôry z miesta, kde sa má odoberať miazga. Potom vyčistite v tomto mieste časť kmeňa. Ďalej pomocou kľuky vytvorte drážku 3 až 4 cm, ktorá môže byť odobratá pomocou obväzu alebo gázového prúžku a môžete pripojiť drážku z cínu alebo trubice.

Foto. Zber brezovej miazgy je prípravok.

Po odobratí miazgy nie je možné ponechať dieru v strome, musí byť pevne uzavretá machom a časť trupu, z ktorej bola odstránená kôra, musí byť pokrytá voskom alebo mydlom. Ak týmto spôsobom zakryjete rez, strom nebude trpieť prenikaním plesňových infekcií alebo patogénnych baktérií.

Zber brezovej brezy - zariadenia

Dnes sme zvyknutí vidieť v brehoch brezovú miazgu, v minulosti bola miazga zhromažďovaná v kôrovej kôre, takže by to bolo lepšie a dlhšiepitie. V súčasnosti sa nikto nechce obťažovať prípravou takýchto kontajnerov. Preto zbierať šťavu pomocou pohárov, plastových fliaš a dokonca aj plastové vrecia.

Foto. Extrakcia brezy

\ t

Foto. Je čas zbierať brezy

Pravidlá zberu brezy brezy

Aby nedošlo k poškodeniu stromu, je potrebné vedieť, že staré a veľmi mladé brezy nie sú vhodné na zber miazgy. Preto je lepšie zastaviť výber na stromoch s priemerom 20-40 cm, počet prípustných otvorov v breze závisí od jeho priemeru. Ak má breza priemer asi 25 cm, môže sa v nej vytvoriť len jedna diera. V brezovom strome s priemerom asi 40 cm môžete urobiť maximálne 4 otvory.

Ďalšou podmienkou je množstvo zozbieranej šťavy. Ak počítate na zber šťavy budúci rok, potom by ste mali pamätať, že si môžete vziať len 1 liter nápoja z jedného stromu na 2-3 dni a nič viac.

Na vytvorenie diery, cez ktorú bude tiecť šťava, môžete použiť ortézu, alebo môžete použiť dláto alebo nôž bez toho, aby ste ich riadili príliš hlboko do kmeňa stromu. Otvor po odbere musí byť starostlivo uzavretý a zakrytý.

Najjemnejším spôsobom je zber šťavy z odrezanej vetvy. Odbočka je odrezaná tak, že na uzol môže byť zavesený kontajner. Na uľahčenie je rezaný uzol viazaný na trup alebo inú vetvu, aby sa upevnil a nasmeroval do nádoby na zber šťavy. Táto metóda umožňujeupevnite niekoľko malých nádob na vetvy a naplňte ich rýchlejšie.

Treba pripomenúť, že pohyb šťavy závisí od teploty vzduchu. Preto sa v teplých dňoch nádoby veľmi rýchlo plnia a najoptimálnejší čas na zber je od poludnia do večera.

Obdobie ťažby alebo zberu brezy - video.

Pri zbere brezovej miazgy je lepšie použiť zozbieranú šťavu okamžite, ale ak je šťava väčšia, je lepšie ju uskladniť v chlade, inak bude kyslá.

Keď končí čas na zber brezovej miazgy a ukáže sa, že šťava bola pripravená veľa, otázkou je, ako ju uchovať, ako zvinúť brezovú miazgu na neskoršie použitie, aby si zachovala svoje užitočné vlastnosti na maximum.

Po tom, ako sa dozviete, ako správne zbierať brezovú miazgu, naučiť sa základné pravidlá pre ťažbu, zber a zber brezovej miazgy, je čas opýtať sa ako zvinúť brezovú miazgu na zimu doma.