Plnené kapustové rolky s mletým mäsom a mrazenou ryžou na zimu

Klasické žánre sú kapustové rolky plnené mäsom a ryžou. Ale variť dlho plnené. Aby ste si mohli vychutnať svoje obľúbené jedlo, bolo možné kedykoľvek, stráviť na ňom minimálne úsilie a čas, kapustové rolky môžu byť pripravené na budúce použitie zmrazením. Ako variť polotovary kapustovej rolky v mrazničke, sa dozviete pri pohľade na tento krok-za-krokom recept s fotografiami.

Zloženie: kapusta, cibuľa, mrkva, rastlinný olej, ryža, \ t soľ, mleté ​​mäso, mleté ​​čierne korenie, vajcia Čas záložiek: Zima ], Leto, Jeseň

Obsah

  • 1Ako variť plnené kapusta s mletým mäsom a ryžou
  • 2Ako zmraziť plnené kapusta mletým mäsom a ryžou

Ako variť plnené kapusta s mletým mäsom a ryžou

Ak chcete začať, pripravte náplň. Na to potrebujeme mäso alebo mleté ​​mäso. Použil som 900 gramov mletého bravčového mäsa.

Cibuľa (200 gramov) je čistá a narezaná na malú kocku.

Mrkva (150 - 200 g) čistí škrabku a tri na hrubom strúhadle.

V nasledujúcom kroku smažte mrkvu a cibuľu na svetlé červenanie.

Zatiaľ čo zelenina je pražená, varte 100 gramov ryže. Dávam prednosť používaniu ryže s dlhými zrnami na to, aby som naložila zeleninu. Ponorte ho do vriacej vody a varte maximálne 5 minút.

Mal by byť biely a mierne opuchnutý.

Teraz pripravte plnku na kapustové rolky. K tomu pridajte ryžu do mletého mäsa apasírovaná zelenina, ako aj soľ, zmes papriky a vajec.

Dôkladne premiešajte plnku na kapustu.

A teraz urobme kapustu. Toto je pravdepodobne najdôležitejší moment pri príprave kapustových kel. Kapusta by mala byť voľná, je ľahšie s ňou pracovať. Ale ak váš kochanchik je hustý, potom môžete, po počiatočnom odstránení malého psa, umiestniť ho do mikrovlnnej rúry na 5 minút (pri plnom výkone). Po tejto manipulácii, listy ľahko ísť. V mojom prípade bola kapusta kujná a nebolo potrebné uchýliť sa k použitiu mikrovlnnej rúry.

Takže s kapustou opatrne odstránime listy, rezané na každý list na základni. Snažíme sa ich nepoškodiť.

Vo veľkom hrnci varíme vodu a nakrájame listy do vriacej vody (maximálne tri). Blanšírujeme ich asi jednu minútu a položíme ich na cedník, aby sme ich ochladili. Tento postup sa vykonáva so všetkými listami.

Ako zmraziť plnené kapusta mletým mäsom a ryžou

Po ochladení kapusty je potrebné vykonať ďalšiu, podľa môjho názoru potrebnú manipuláciu. Ak sú listy šťavnaté a veľké, potom som odrezal hrubé žily nožom. A aby boli kapustové rolky opatrnejšie, dieram základňu každého listu pomocou sekacieho kladiva.

Teraz môžeme pristúpiť k tvorbe polotovarov. K tomu, položiť na kapustu lyžicu (môže byť viac) z mletého mäsa a jemne zložiť kapusta rolky. Hotové pramene položíme na podnos pokrytý celofánom. Naplnený zásobník sa jeden deň vyberie v mrazničke.

Po 24 hodinách odoberieme mrazené kapustové kapusta a prenesieme ich do vriec, v ktorých budú v budúcnosti uskladnené v mrazničke.

Nepochybne stojí za to, aby ste pracovali trochu a otáčali viac plnených kapustových hláv na zmrazenie naraz. Ale tento prípravok vám uľahčí prípravu takého skvelého pokrmu.