Parsnip root: priaznivé vlastnosti a poškodenie petržlenovej rastliny, ako to vyzerá a ako ju variť na zimu

Viete veľa o petržlenoch? Nie, diskusia teraz nie je o slávnom básnikovi Borisovi Pasternakovi, ale o koreňovej plodine, ktorej história siaha ďaleko do kultúry Inkov v Peru, alebo ju správne nazýva Arakacha - to je spôsob, akým túto Indiu označili Indovia Quechua.

Zloženie: koreň petržlenu

Obsah

  • 1Zdravotné prínosy pre petržlen.
  • 2Harm a kontraindikácie
  • 3Ako zachrániť pastiera na zimu

Výhody petržlenu pre zdravie tela.

Výhody tohto výrobku je ťažké preceňovať! Pasternak je bohatý na karotén, vitamín C, sacharidy a éterické oleje av koreňoch tiež vitamíny B1, B2, PP, minerálne soli a esenciálne oleje. Mierne štipľavá chuť v hornej časti koreňa bližšie k stonke a sladká, mierne, pripomínajúca mierne mrkva príchuť, idúce dolu, je ľahko stráviteľná, petržlen sa dostáva na prvé miesto medzi všetkými koreňovými plodinami.

V minulosti sa petržlen používal ako prísada do infúzie mesačného svitu, aby sa zlepšila chuť do jedla a zlepšila nálada, pretože má tonizujúci účinok, môže posilniť steny ciev a zlepšiť trávenie. Tiež, ak osoba bola vážne chorá, on bol napojený s vodným extraktom na petržlen (100 ml s 1 polievkovou lyžicou medu 3 krát denne po dobu pol hodiny pred jedlom). Ošetruje sa tak jeden mesiac.

Vzhľadom na vysoký obsah draslíka veľmi dobre odstraňuje prebytočnú vodu z tela (v. \ Tstarodávna medicína ho používala ako diuretikum, zlepšuje krvný obeh (v modernej medicíne sa aktívne používa na liečbu kardiovaskulárnych ochorení, prevenciu anginóznych záchvatov pri koronárnej insuficiencii a srdcovej neuróze), má tiež priaznivý vplyv na nervový systém, pretože má upokojujúce účinky.

Zlepšuje účinnosť, zvyšuje sexuálnu túžbu.

Pasternak je užitočný aj pre diabetikov, pretože obsahuje veľké množstvo fruktózy a sacharózy, ktoré sú pre ne neškodné.

Málokto vie, ale s petržlenom je možné zmierniť kŕče v gastrointestinálnom trakte, ako aj záchvaty pečene a obličkovej koliky. Používa sa aj na zmiernenie kŕčov ciev. Je ideálny pre hypertenzných pacientov s angínou a svalovými kŕčmi.

Škoda a kontraindikácie

Pasternak zvyšuje citlivosť pokožky na pôsobenie slnečného žiarenia, preto by ju mali starostlivo používať ľudia s ľahkou a citlivou pokožkou, najmä pred cestou na pláž.

Niekedy existuje individuálna neznášanlivosť výrobku, stáva sa to veľmi zriedka.

Ako zachrániť pastiera na zimu

Ako vidíte, petržlen nie je len rastlina, ale zázračný liek, ktorý by mal mať každý po ruke. Je nádherne udržiavaný v zime a je ľahké ho pestovať v lete vo vlastnej záhrade! V zime by sa mal skladovať v suteréne na určitej úrovni vlhkosti (je nutné, aby bol čo najsuchší) a teplotumierne nad vrcholom plus. Pre úplnú dôveru môžete stále zaspávať s pieskom, ale potom sa musíte uistiť, že piesok je vždy mokrý. Tiež môžete uložiť petržlen zmrazený v chladničke.

Mnohí ľudia nemajú kopať pastviny na zimu vôbec, ale jednoducho odrežú listy a nechajú koreň v zemi, mierne ostré. Takže bude trvať až do jari.

Takže vďaka Pasternakovi budete vždy so svojou rodinou zdravý!