Nakladaný baklažán s cesnakom a bylinkami na zimu v banke

Baklažán v akejkoľvek forme má úžasnú vlastnosť miešať sa prakticky s akoukoľvek ozdobou. Dnes urobím pre zimné nakladané baklažány s cesnakom a zelenými. Zelenina bude vložená do bánk, ale v zásade môžete vložiť do akéhokoľvek iného kontajnera.

Zloženie: baklažány, voda, petržlenová vňať, soľ, hrášok čierny, cesnak Čas na záložku: Leto, jeseň

Pre tých, ktorí neochutnali nakladaný baklažán s cesnakom a greínmi, musím povedať, že v kombinácii s takými modrými bude aj vyprážané zemiaky vydatná a chutná večera pre celú rodinu. Príprava takéhoto občerstvenia na zimu nie je ťažká a môj jednoduchý recept s postupnými fotografiami odhalí všetky detaily prípravy prázdna na zimu.

Pri zbere berieme baklažány (nazývame ich modrými ľuďmi), cesnak a petržlen. Na plnenie 6 kusov stredne veľkých plodov beriem 2 hlavy cesnaku a banda petržlenu.

Pre soľanku: 1,5 litra vody, 2 polievkové lyžice. soľ s kopcom, 5-6 kusov hrachu čierneho korenia.

Ako vyrobiť nakladané baklažány na zimu

\ t

Moja zelenina a šírenie na plech.

Odlúpnite cesnak a rozdrvte v mixéri. Alebo dobre rozdrvte nožom. Moje zelené, sušené a jemne nasekané.

Baklažán sa pečie v peci pri teplote 180 ° C približne 20 - 30 minút. Pravidelne kontroluje ich pripravenosť, prepichne vidličkou.

Zelenina by nemala byťveľmi mäkké. Pečený baklažán z rúry a pod tlakom v noci na odtok prebytočnej šťavy.

Ako môžete vidieť na fotografii, pre tlač, môžete použiť konštrukciu z prkna a nejaký ťažký predmet na vrchole a nechať 12 hodín .. Snažím sa zvoliť dobu varenia tak, aby malé modré zostali pod tlakom na noc.

Ráno pripravujeme soľanku z vody, soli a korenia. Potom plátok baklažánu nakrájame zboku.

Začnite so zmesou cesnaku a zelenín.

Nakrájaný baklažán s voľne položeným cesnakom a zelenými sa vloží do čistých pohárov.

Uzavrite polotovary z modrého nylonového krytu. Nechajte niekoľko dní pri izbovej teplote na fermentáciu. Ďalej skladujte v pivnici alebo v chladničke. O týždeň neskôr bude zelenina s cesnakom kvasiť a hostia môžu liečiť.

Nakladaný baklažán plnený cesnakom a zelenými by sa mal na porcie nakrájať na malé kúsky, posypať jemne nakrájanou cibuľkou a posypať rastlinným olejom.