Mrazené banány: ako a prečo zmraziť banány v mrazničke

Mrazia banány? Možno sa vám táto otázka bude zdať divná, pretože toto ovocie si môžete kúpiť kedykoľvek počas roka za prijateľnú cenu. Banány totiž možno zmraziť av niektorých prípadoch dokonca potrebné. Dnes vám poviem, ako a prečo zmraziť banány v mrazničke.

Zloženie: banán, citrónová šťava Čas na záložku: Celý rok

Obsah

 • 1Prečo zmraziť banány
 • 2Ako zmraziť banány
  • 2.1Zmrazovanie banánov s kôrou
  • 2.2Zmrazovanie banánov bez šupky
  • 2.3Banány s mrazeným plátkom
  • 2.4Ako zmraziť banánové pyré
  • 2.5Ako vyrobiť zmrznutú banánovú zmrzlinu
 • 3Čas použiteľnosti mrazených banánov
 • \ t

Prečo sú banány zmrazené

Skladovateľnosť čerstvého banánu je veľmi malá a začína sa zhoršovať v priebehu niekoľkých hodín. Ak chcete výrobok uložiť, môžete ho zmraziť a potom použiť na prípravu rôznych jedál.

Aj banány sa zmrazujú najmä na prípravu zdravej zmrzliny z banánov, ale o tom budeme hovoriť trochu nižšie.

Ako zmraziť banány

Zmrazovanie banánov s kôrou

Táto metóda je najmenej nákladná. Banán vo svojej pôvodnej podobe je umiestnený v balení na zmrazenie a odoslaný do mrazničky. Po zmrazení bude kôra mierne stmavnúť, ale chuť ovocia nie jesa zmení.

Pred použitím sa banán rozmrazí a vyčistí obvyklým spôsobom. Z tohto ovocia si môžete urobiť smoothie, použiť na pečenie alebo ako náplň pre rôzne obilniny.

Zmrazovanie banánov bez šupky

Pred zmrazením sa koža z banánov odstráni a olúpané ovocie sa položí na rovný povrch pokrytý fóliou na predzmrazenie. Po 2 hodinách sa môžu banány dostať do obalov a baliť.

Pred použitím sa takýto banán mierne rozmrazí a použije na určený účel, napríklad pri pečení alebo miešaní.

Banánovú zmrzlinu môžete tiež vyrobiť z lúpaných mrazených banánov. Na tento účel sa ovocie rozomelie mixérom a do hotovej zemiakovej kaše sa pridá mlieko.

Pozri video zo života Blog z Kanady Kanady - How-To zmraziť banány. Ako a prečo zmraziť banány

\ t

Banány s mrazeným plátkom

Pred zmrazením sa lúpané banány narezávajú na prstence ľubovoľnej hrúbky. Pre rovnomernejšie zmrazenie sa krájanie najlepšie vykonáva v rovnakej veľkosti.

Kusy banánov sa rozložia na doštičku alebo v špeciálnom mraziacom priestore na zmrazenie malých potravín a zasielajú sa na zmrazené po dobu 1-1,5 hodiny. Po tomto čase sa kúsky ovocia nalejú do jedného vrecka alebo nádoby. Od balenia s banánmi až po maximum odstráňte vzduch a pošlite na uskladnenie späť do mrazničky.

Ako zmraziť banánový pyré

Na prípravu banánového pyré sa lúpaBanány sú narezané na plátky a rozdrvené v mixéri. Aby sa zachovala farba a predĺžila sa životnosť výrobku, odporúča sa do slepého pokusu pridať 1 polievkovú lyžicu vylisovanej citrónovej šťavy.

Hotová rmut je uložený v ľadových plechovkách alebo plastových pohárikoch. Kocky z banánového pyré sa zmrazia v mrazničke a potom sa vložia do utesnených nádob alebo vriec. Pred zmrazením sa šálky utesnia lepiacou fóliou.

Je vhodné používať takéto zemiakové kaše ako ovocnú náplň pre obilniny.

Ako vyrábať zmrznutú zmrzlinu z banánov

Zrelé banány s čiernymi bodkami na koži sa ošúpajú a rozrežú na polovicu. V každej polovici vložte špíz alebo špeciálnu tyčinku na zmrzlinu.

Vo vodnom kúpeli rozpustiť čokoládu. Ponorte každý kus banánov do teplej čokolády a potom zmrazte.

Bližšie informácie o spôsobe zmrazenia banánov nájdete na videozázname z kanálu Chutné televízne recepty - Mrazené banány v čokoláde. Chutné a ľahké !!!

Čas použiteľnosti mrazených banánov

\ t

Mrazené lúpané banány je možné skladovať v mrazničke maximálne 3 mesiace a šúpané banány až 2 mesiace. Aby ste nevynechali trvanlivosť, na obale a nádobe s polotovarom, poznačte si dátum, kedy boli výrobky umiestnené do mrazničky.