Liečivé rastliny žihľavy - liečivé vlastnosti a aplikácie.

Žltá tráva je veľmi bežná rastlina. Stonky rastliny sú vzpriamené, ich výška je od 60 do 150 cm, listy žihľavy sú tmavo zelené, pokryté hustými chlpmi, ktoré pri dotyku môžu spôsobiť popáleniny pokožky.

Zloženie: žihľava Čas do záložiek: Pružina, Leto, jeseň

Žihľava bodavá tráva. Často sa používa v tradičnej medicíne. Obsahuje vitamíny, kyselinu pantoténovú a kyselinu askorbovú, soli vápnika, sodíka a železa. Takéto bohaté zloženie robí žihľavu nepostrádateľným liečivom.

Foto. Rastlina žihľavy

Fotografia. Hrúbky žihľavy

Liečivé vlastnosti žihľavy umožňujú jej použitie na hojenie rán ako diuretikum, preháňadlo a antikonvulzívum. Kopřiva pôsobí dobre na metabolizmus, má veľa vitamínov. Tiež sa používa pri kašľaní, ako expektorans.

Foto. Mladý žihľava

Foto. Kvitnúce kvety

\ t

Foto. Žihľava

Tradičná medicína odporúča žihľavku na liečenie anémie, artériosklerózy, reumatizmu a kožných ochorení. Pomáha pri liečbe hemoroidov, zápchy a zažívacích porúch. Kopřiva zvyšuje množstvo mlieka u dojčiacich žien.

Foto. Koreň žihľavy

Foto. Listy žihľavy

Na jar je žihľava jednou z prvých rastlín, ktoré dopĺňajú vitamíny. To robí vynikajúce šaláty azelený boršč Vývar a šťava z čerstvej žihľavy, nápoj s poruchou. Čerstvá žihľava je nielen zdravá, ale aj chutná rastlina, ak je správne pripravená. Okrem toho môže byť pripravený na zimné obdobie, hoci zriedka je niekto, kto sa zaoberá takýmito záložkami. A márne! Navrhujeme napraviť túto nespravodlivosť a preskúmať spôsoby ako variť kopytníky na zimu.