Lahodný zeleninový syr z Physalis - užitočný recept na zimu.

Recept na syr physalis je pomerne jednoduchý. Okrem toho, syr je vynikajúci, vďaka pridaniu liečivých semien kôprom, rasce a je užitočný: mierne preháňadlo do žalúdka, odstraňuje toxíny z tela.

Zloženie: cukor, kmín, kôpor, physalis

S prípravou surovín začneme s prípravou na zimu.

Berieme zeleninu Physalis, nazýva sa tiež mexická, čistíme poháre, v ktorých sa nachádzalo každé bobule, nalejeme na ňu vriacu vodu a utrite ju čistou handričkou. Takže je lepšie odstrániť klzký povlak.

Physalis nakrájame na kúsky, posypeme cukrom, zanecháme šťavu a potom varíme, až kým zmes nie je hustá.

Ďalšia príprava syra z Physalis je nasledovná.

K horúcej zmesi pridajte semená kôpru, rasca, premiešajte, nechajte vychladnúť, rozprestrite na hrubú tkaninu, dajte formu syra, dajte do tlače 2-3 dni.

Pripravené syry physalis sa valia v semenách rasce a umiestnia na chladnom mieste. Šťava, ktorá je hromada syra, môžete piť čerstvé alebo variť, pridajte pol lyžičky kyseliny citrónovej na 1 liter šťavy a zvinúť.

Pre 1 kg ovocia Physalis zeleniny sa 200 gramov cukru, 1 polievková lyžica. lyžice kôpor osivo a kmín.

Čerstvo vyrobený syr sa môže konzumovať okamžite. Zozbieraný zeleninový syr sa dobre uchováva na chladnom mieste, ale nie viac ako 2-3 roky. Podávajte do rôznych hlavných jedál a pripravte si sendviče. Syr zPhysalis je ideálna strava pre ľudí na diéte a pre malé deti.