Lahodný kompót marhúľ a pomarančov na zimu alebo Fanta kompót

Teplé leto nám všetkým ponúka širokú škálu ovocia a bobúľ, ktoré viac než uspokojujú potrebu vitamínov.

Zloženie: marhule, pomaranč, voda, cukor Čas na záložku: Leto

Ale aj v tejto krásnej sezóne je každá hosteska zaneprázdnená prázdnotami na zimné obdobie. Recept na tento úžasný kompot nenechá nikoho ľahostajného. Napokon, nápoj pripravený na zimu má jemnú chuť a nezabudnuteľnú arómu. Tento neuveriteľne jednoduchý recept je vhodný aj pre tých, ktorí nemajú žiadne skúsenosti s konzervovaním, pretože tentoraz môžeme zachovať lahodný kompót marhúľ a pomarančov bez sterilizácie. Recept s krok za krokom fotografie zhotovené na vaše služby.

Ingrediencie pre Fanta kompot na 3-litrovej nádobe:

  • 1/3 3-litrových pohárov marhúľ;
  • 1 oranžová;
  • 200 gramov cukru;
  • 2 litre vody.

Ako si vyrobiť marhule a pomarančový kompót

Prvou fázou je príprava sirupu. Kľúčom k dobre varenému kompótu je dobre pripravený sirup. Je známe, že sirupy rôznych pomerov sú pripravené pre všetky skupiny ovocia a bobúľ, preto je nutné prísne dodržiavať recept. Technika jeho prípravy je veľmi jednoduchá. Vo vhodnej nádobe nalejte 2 litre vody. V teplej vode (nie vriacej!) Pridajte 200 gramov cukru. Zmes sa mieša a varí sa, až kým sa cukor úplne nerozpustí.

Umyť marhule, narezané na polovicu, \ tvyberte kosti z nich a vložte čistú nádobu.

Dôkladne umyté pomaranče a spolu s kôrou narezané na rovnaké plátky, vložené do marhúľ.

Nalejte horúci sirup na všetko. Zvinúť, otočte veko dolu, dajte do tmavého miesta, kým sa kompot úplne nevychladne. Po ochladení vyberte do suterénu alebo skladu, kde sa obrobok dokonale skladuje.

Lahodný kompót marhúľ a pomaranča Fanta je pripravený! Takýto nezvyčajný kompót bude veľmi užitočný pre rodinnú oslavu, jeho jemná chuť a bohatá aróma si podmaní každého!