Lahodná marináda pre paradajky - tri najlepšie recepty na výrobu marinády pre paradajky na zimu.

Aby sa zabránilo tomu, že sa domáce prípravky z paradajok začnú nudiť v zime, je potrebné, aby sa v priebehu tohto obdobia na stole objavili výrony s pestrou chuťou. Preto je morenie rovnakých paradajok potrebné rôznymi spôsobmi. Pomáhajú mi moje tri paradajkové recepty. Navrhujem, aby ste tiež vyskúšali a vyhodnotili, či budú pre vás najlepšie a chutné.

Zloženie: klinčeky, nové korenie, petržlen, škorica, bobkový list, listy čiernych ríbezlí, mäta, horké korenie, paradajky, cukor, soľ ; ], kôpor, ocot, čierne korenie

Na úvod by som chcel poznamenať, že môžete zvinúť akékoľvek paradajky v nádobách: od zelenej po dokonale zrelé. Bez ohľadu na recept na uchovanie, ktorý používate, každá metóda znamená, že korenie je umiestnené na dne nádoby, na ne sú umiestnené paradajky, potom sa naleje horúca marináda. Nazýva sa tiež liatie. A na samom konci sú plechovky sterilizované a skrútené.

No, teraz, moje tri chutné a najlepšie recepty na výrobu marinády pre paradajky na zimu.

V prvých dvoch sa uvádza: korenie - pre 3 litrové nádoby a nalievanie /marinovanie - pre 1 liter vody.

Obsah

  • 1Recept č.
  • 2Recept č.
  • 3Recept č.

Číslo receptu 1.

Korenie: vavrín (3 listy), čierne korenie (10 ks), chili pepper (1/2 pod), korenené karafiáty (10 ks), škorica (pinch).

Výplň: 50 gsoľ, 50 g cukru, 3 lyžičky. octové esencie.

Číslo receptu 2.

Korenie: čerstvé dáždniky (10 ks), list čiernych ríbezlí (10 ks), petržlenový list (15 g), čerstvá mäta (10 g), chilli paprička (1 médium pod).

Plnenie: 50 g soli a cukru a 3 lyžičky. octové esencie.

Číslo receptu 3.

Korenie: čierne a voňavé korenie (po 6 kusoch), klinčeky (3 puky), bobkový list (3 kusy veľké), chilli horké korenie (1 kus).

Plnenie je určené pre trojlitrovú plechovku a varí sa s korením.

1,5 litra vody sa odoberie a soľ (2 polievkové lyžice. L.) a cukor (4 polievkové lyžice. L.) sa vsype do nej. Po varení sa pridá 125 ml deväťpercentného octu.

Toto sú moje marinády na zimu. Tri recepty umožňujú variť pre zimné paradajky s rôznymi príchuťami, ale, samozrejme, chutné. Povedal som, ako urobiť marinádu pre paradajky, moje najlepšie recepty, a ktorá marináda si vybrať je len na vás. Koniec koncov, existuje veľké množstvo z nich. A čo varíte? Čo je vo vašej rodine najchutnejšie a najobľúbenejšie? Budem rád, ak budete zdieľať svoj marinádový recept v komentároch.