Komputer z rebarbory. Recept - ako urobiť kompót na zimu.

Varenie rebarbory ​​pomocou tohto receptu nie je možné len na zimu. Tento lahodný domáci kompót si môžete vziať na piknik. Bude úspešne nahradiť nápoje zakúpené v obchode, ušetriť rozpočet a vychutnať si dospelých a deti.

Zloženie: vanilka, voda, klinček, škorica, rebarbora, ) cukor Čas do záložky: Pružina

Ak chcete urobiť kompót, musíte najprv pripraviť stonky rebarbory ​​ako v receptúre rebarborový džem. Kúsky pripravených rebarborových stoniek sa naplnia studenou vodou a nechajú sa 12 hodín. Potom sa voda vypustí a nasiaknuté kúsky rebarbory ​​sa zložia do vopred pripravených pollitrových nádob. Ak chcete, pridajte trochu vanilky, škorice alebo klinčekov do každej nádoby, aby ste zvýšili chuť.

Teraz musíte pripraviť sirup. Sirup sa pripravuje z 1 kg cukru rozpusteného v 1 litri vody. Roztok sa varí niekoľko minút. Jemne vylejte obsah pohárov s vriacim sirupom, prikryte plechovou pokrievkou, potom sterilizujte poháre s rebarbory ​​15 minút a rýchlo zvinúť. Otočte horúce plechovky a ochladzujte ich.

Výpis z rebarbory ​​ na zimu sa dá ľahko vyrobiť. Recept sa ľahko pripravuje. Pite pre zdravie a naplňte svoje telo vitamínmi po celý rok.