Klobása Tallinn - recept a varenie. Domáca klobása - technológia výroby.

Polovica údeného klobása - sme ho kupovali v obchode alebo na trhu. Ale recept a výrobná technológia tejto bravčovej a hovädzej klobásy je taká, že môže byť pripravená práve na dacha alebo vo vašom dome za predpokladu, že máte doma udiareň.

Zložky: hovädzie mäso, koriander, dusičnan jedla, bravčová masť, bravčové mäso, ; 12) soľ, kumín, mleté ​​korenie, cesnak

Ako urobiť polovične údené salámy Tallinn.

Prípravu začíname oddelením čerstvého hovädzieho mäsa od kostí a odobratím 550 gramov takejto buničiny.

Bravčové mäso Potrebujete 200 gramov a musíte ho vziať z časti nazývanej krk - tu je mäso roztrúsené tenkými vrstvami tuku.

Uvarte ďalších 250 gramov čerstvého bravčového mäsa.

Rozdrvte pripravené výrobky: narežte sádlo nožom na 4 až 4 cm kocky, potrite hovädzie mäso v mlynčeku na mäso s otvormi v mriežke 3 mm a bravčové mäso - s 8 mm otvormi.

Rozdrvené mäso a slanina v miske pridajte korenie: mleté ​​korenie (1 gram), cesnakovú pastu (0,4 gramu), koriander alebo rascu (0,25 gramu). Hmota sa premieša a nasolí sa tridsiatimi gramami soli. Ak máte slaný ľad, potom ho pridajte aj - ľadovec si zachová krásnu farbu klobásy. Na uvedené v recepte množstvo mäsového dusitu bude potrebovať 3 mg.

Mleté mäso naplňte prírodným alebo umelým klobásovým obalom a vytvorte bochníky s hmotnosťou 30 kgcentimetrov. Kravatu konce bochníkov s niťami a klobása sám na niekoľkých miestach prepichnutých tenkou ihlou - tieto otvory umožní prebytočný vzduch uniknúť, ktorý spadol do bochníkov, keď boli plnené mletým mäsom.

Surové klobásy vložte do chladničky 4 hodiny na dozrievanie.

Potom klobásy zaveste na stojan v rúre, ktorý sa zohreje na 100 stupňov. Klobása sa suší 40 minút.

Zatiaľ čo bochníky sú v rúre, varte vodu v hrnci a trochu ju ochladte.

Preneste salámu z pece do horúcej vody a varte ju 60 až 80 minút.

Použite špeciálny kuchynský teplomer s vnútornou sondou na stanovenie teploty bochníka vnútri - ak dosiahne 70 alebo 72 stupňov, potom odstráňte klobásu z vody. Ak nemáte takéto zariadenie, potom len riadiť podľa zadaného času.

Potom zaveste klobásu do udiarne a spracujte ju s nie príliš horúcim dymom (35-50 stupňov) po dobu 6-8 hodín.

Chutná domáca tallinnská údená klobása bude pripravená na použitie už pár dní po ukončení fajčenia. Týchto 48 hodín sa musí uchovávať v chladnej miestnosti, ktorej teplota nepresahuje 12 stupňov.

Ako sa pripravuje v továrni, pozrite sa na video: „Tallinskaya“ polo údená klobása.