Jahody a domáce bobule sú užitočnými vlastnosťami a vlastnosťami jahôd.

Pre mnohé jahody a jahody sú jedno bobule, ale v skutočnosti nie. Jahoda je trávnatá, vytrvalá rastlina s plíživými koreňmi. Toto chutné a zdravé bobule miluje rast v lesoch a záhradných parcelách.

Zloženie: jahody Čas do záložky: Pružina, Leto

Ak by to nebolo pre jasne malé, červené, sladké, chutné a veľmi zdravé jahody, potom by ľudia pravdepodobne považovali túto rastlinu len za burinu a vyplienili ako napríklad slyat.

Lesné jahody sú voňavé a chutné, svetlé karmínové farby obsahujú nepredstaviteľne mnoho látok užitočných pre ľudské telo. V ľudovom liečiteľstve existuje takýto recept: ak chcete byť zdravý celý rok, počas plodovej jahodovej sezóny, zjedzte tieto užitočné plody najmenej 200 gramov denne. Nepoznáte pravdu alebo nie? Môžete experimentovať na sebe.

Foto. Berry jahodový domov alebo záhradu.

Dnes je dobre známe, že 100 gramov jahôd obsahuje asi 0,8 až 1,6% organických kyselín, 4,5 až 10% cukrov, od 0,9 do 1,2 dusíkatých látok, od 50 do 80 miligramov. vitamín C, ako aj stopové prvky, triesloviny, éterické oleje a prchavá výroba. To nie sú všetky prospešné látky, ktoré tento malý zázrak berry obsahuje.

Fotografia. Jahodové rastliny a bobule

\ t

Priaznivé vlastnosti jahôd, toto krásne bobule, nemožno preceňovať. Divoké jahodyMá dobré liečivé účinky a odporúča sa na posilnenie imunity. Používa sa pri ochoreniach úst a hrdla, pri prevencii srdcových ochorení. Má tiež vlastnosti slabého diuretika. Na lekárske účely používajú nielen ovocie, ale aj listy a korene jahôd.

Jahody na prvom divokom lese a neskôr už pestované, domáce, ľudia začali jesť veľmi dlho. Okrem čerstvej spotreby sa zhromažďuje a uchováva na zimu. Jahody sú sušené, mrazené, vyrábajú džem, kompóty a mnoho ďalších chutných prípravkov.

Fotografie lesných jahôd.

Foto. Pestovanie domácich jahôd.

Obrázok. Koreň, fúzy a listy jahôd.

Berry jahody, lesy a domáce, po mnoho storočí spoľahlivo stojí stráž nad naše zdravie, a jeho prospešné vlastnosti poskytujú neoceniteľnú pomoc ľudstvu.

Čo je to - les, lesné jahody - video. Prínos alebo nie?