Hot údené ryby. Ako nakladať a ako fajčiť ryby doma.

Domáca ryba údená za tepla je dlhotrvajúce ošetrenie voňavým dymom, ktorého teplota nie je nižšia ako 45 ° C a môže dosiahnuť teplotu 120 ° C. Je to spôsob zberu rýb, po ktorom je úplne pripravený na ľudskú spotrebu. Preto je obľúbený a často používaný doma.

Ryby určené na fajčenie za horúca možno rozdeliť na etapy: morenie, sušenie, namáčanie a priamo fajčenie.

Obsah

  • 1Soli z rýb.
  • 2Predsušené alebo suché ryby.
  • 3Namáčanie.
  • 4Ako fajčiť rybu v udiarni s horúcim údením.

Solenie rýb.

Pri solení horúcich údených surovín sa používa 1 kg soli na 16 kg rýb. Soli celé ryby celé, stredná len s drobami, veľká s drobami a plastom.

Proces solenia mastných rýb sa líši od procesu solenia nízkotučných druhov.

Pre „tenké“ odrody: posypte soľou na doštičku na krájanie a na každom jatočnom tele stlačte „niesť“ soľ. Vnútri brucha sme srsť ručne. Ak je to potrebné, urobíme ďalší rez na buničine, a tiež, soľ soli do neho.

V prípade tukových odrôd: jatočné telá alebo vrstvy nanášame ručne a balíme do pergamenu. Potom vložíme smaltovaný kontajner, zakryjeme ho papierom, prikryjeme vekom a upevníme lanom. Nechajte v tomto formulári 1-4 dni. Koľko soli ryby - tentoraz závisí na jeho veľkosti.

Pozri Solenie rýb doma \ t,

Predsušenie alebo sušenie rýb.

Potom sa ryby musia 1 hodinu vetrať von, zavesiť na laná a chrániť hmyzom s gázou.

Namáčanie.

Po vysušení odstráňte nadbytok soli. Na tento účel umyte ryby studenou vodou. Veľké ryby sa namočia asi hodinu.

Ako fajčiť rybu v udiarni s horúcim údením.

Roztopte kachle v udiarni, ryby položte rovnomerne na špeciálnu mriežku.

Najprv urobíme proces fajčenia pri vysokom požiari, potom zaspávame piliny a uzavierame ventil pevnejšie, tento postup zabezpečí, že dym sa naplní dymom, požadovanou hustotou a hustotou. Ak je to potrebné, obráťte sa na ryby ešte viac údené. Pozri aký druh pilín a na ktorom strome môžete fajčiť ryby.

Malé ryby sa údia 30-60 minút, veľké - 90-180. Približne 25% tohto času by malo proces sušenia podstúpiť pri teplote 80 stupňov, zvyšok času - fajčenie pri 100 stupňoch.

V horúcich údených rybách sa objavuje charakteristický zlatý odtieň a koža sa stáva suchou. Mäso sa ľahko oddelí od kostí a hrebeňov, ako sú varené alebo vyprážané ryby.

Aby konečná údená ryba dodala krásny vzhľad, jednoducho ju utrite kúskom látky namočenej v rybom oleji alebo rastlinnom oleji.

Aromatické a chutné horúce údené ryby majú trvanlivosť iba 3 - 4 dni. Pri skladovaní v chladničke sa zdvojnásobí.

Video: Hot makrelafajčenia.

Video: Pstruh horúci údený.