Grapefruit - poškodenie a prospešné vlastnosti. Čo je užitočné pre grapefruit pre telo mužov a žien.

Horká sladkokyslá a šokujúco osviežujúca chuť grapefruitu je trochu zmätená, keď ju prvýkrát ochutnáte. A potom sa môžete "zamilovať" ako čokoláda. Okrem svojej nezvyčajnej chuti a vône je to tiež sklad vitamínov, minerálov, aminokyselín a ďalších prospešných látok.

Zloženie: grapefruit

Obsah

 • 1O grapefruite
 • 2Užitočné vlastnosti
 • 3Poškodenie grapefruitu
 • 4Grapefruit pre telo ženy a muža
 • 5Grapefruit spaľuje tuk a je možné jesť grapefruit v noci?
 • 6Ako používať grapefruit

O grapefruite

Foto: Grapefruit.

Grapefruit - citrusy, ktoré sa objavili v dôsledku kríženia pomaranča a pomela. Vo voľnej prírode sa ovocie nenašlo. Prvé zmienky o grapefruitoch sa nachádzajú v roku 1750 v dielach botanika Griffithsa Hughesa ako „zakázaného ovocia“, ako tvrdila vedkyňa, že Eve neskúsila jablko, ale tento citrus. Súčasný názov grapefruit sa začal nosiť od roku 1814 na Jamajke. Ovocie bolo rozšírené od konca devätnásteho storočia.

Grapefruitové ovocie rastie na ihličnatých stromoch do výšky 12 m a existuje niekoľko odrôd. Ovocie váži asi pol kilogramu a kalorický obsah je len 29 kcal /100 gr.

Zloženie grapefruitu obsahuje:

 • beta karotén A;
 • vitamíny B1, C (v tomto ovocí je viac vitamínu C ako v citróne), D, P;
 • fruktóza, glukóza,sacharóza - do 7%;
 • minerálne soli;
 • organické kyseliny;
 • pektínové látky;
 • éterický olej;
 • fytoncidy;
 • glykozid naringín (teda horkosť).

Užitočné vlastnosti

Uvádzame prospešné vlastnosti grapefruitu:

1) znižuje riziko rakoviny v dôsledku prítomnosti lykopénu v karotenoide;

posilnenie imunitného systému, obnovenie tela a zlepšenie tónu v dôsledku glykozidu naringínu;

3) glykozidy pomáhajú pri prevencii aterosklerózy;

4) pomáha pri poruchách pečene;

5) zníženie krvného tlaku;

6) zlepšujú trávenie a absorpciu proteínov, čo prispieva k strate hmotnosti. Horkosť grapefruitu má tiež dobrý účinok na gastrointestinálny trakt pri niektorých nezápalových procesoch;

7) šťava má choleretický účinok a pomáha pri zápche.

Poškodenie grapefruitu

Harm je skôr podmienený. A predsa:

1) ovocie má alergénne vlastnosti, preto je potrebné ho prvýkrát zaviesť do stravy (pre deti aj dospelých);

2) vredy gastrointestinálneho traktu, gastritída, kolitída, kolitída, enteritída, akútna nefritída, hepatitída, cholecystitída, časté pálenie záhy, neodporúča sa používať grapefruit, pretože šťava môže dráždiť gastrointestinálny trakt a prispievať k zbytočnému nadmernému choleretickému;

3) nie je možné jesť grapefruit a prijímať lieky na zníženie tlaku v rovnakom čase, pretože látky obsiahnuté v plode bránia štiepeniu enzýmov.

Mimochodom, nadmerné používanie všetkého užitočného sa nestane.

Grapefruit pre telo ženy a muža

Grapefruit sa odporúča pre tehotné ženy, aby sa zvýšila ich schopnosť žiť, posilňovať svoju silu, zmierňovať únavu a tiež po pôrode na zotavenie. Pripravia sa grapefruitové masky, ktoré sú vhodné najmä pre mastnú pleť. Pridajte šťavu a šampón pre mastné vlasy.

Grapefruit sa odporúča pre mužov kvôli jeho sklerotickým vlastnostiam. Aj tieto citrusy prispievajú k zachovaniu libida a potencie.

Grapefruit spaľuje tuk a je možné jesť grapefruit v noci?

Spáli tuky z grapefruitu? Vedci sa tu rozchádzajú. Ako sme však už uviedli, ovocie prispieva k tráveniu a vstrebávaniu bielkovín. To je dôvod, prečo grapefruit je veľmi účinný pri chudnutí diéty.

Je možné jesť grapefruit v noci? Môžete. To nezaručuje štíhlu postavu, ale pomáha uspokojiť hlad a pokojne spať. Namiesto obvyklej večere môžete jesť polovicu ovocia s kúskom kuracieho prsníka - takže telo dostane potrebné bielkoviny a uspokojí hlad.

Ako používať grapefruit

V podstate sa grapefruit konzumuje v čerstvom stave. Dlho je dobre udržiavaná. Oni tiež robiť kandizované ovocie, esenciálny olej, aby džemy a zaváraniny, aby šťava, likéry.

Jedzte grapefruity, vychutnajte si ich chuť a buďte zdravý!