Domáce rakytníkový olej - ako urobiť rakytníkový olej doma.

Olej rakytníkový a jeho prospešné vlastnosti sú všetkým známe. Vďaka vitamínom a iným prospešným zložkám, rakytníkový olej všade tam, kde sa nepoužívajú. Kúpiť - toto je najčastejšie riešenie, ak ho potrebujete. Ale ak máte vlastný rakytník, tak prečo nie robiť maslo doma.

Zloženie: rakytník, rastlinný olej

Hlavné je vedieť, ako. Tento domáci recept je časovo náročný, ale vynaložené úsilie bude odôvodnené.

Ako urobiť rakytníkový olej doma.

Berieme veľmi zrelé, umyté a sušené plody rakytníka.

Stláčajte šťavu, ktorá môže byť konzervovaná alebo opitá, rozrieďte ju vodou a pridajte cukor a čo zostane - koláč sa vysuší. Ako môžete vidieť, dostávame dvojnásobný prospech z jednej časti plodov.

Môžete schnúť na batérii, v rúre pri najmenšej teplote alebo na inom teplom mieste, kde je teplota približne 60 stupňov.

Sušené suroviny sa rozomlievajú v mlynčeku na kávu, mlynčeku na mäso alebo v mixéri.

Zahrievame rastlinný olej až na 60 stupňov, môžete si vziať akýkoľvek olej: slnečnicový, kukuričný olej, ale najlepší je olivový olej.

Vyplňte šupky z rakytníka rakytníkov teplým olejom a občas odložte za stáleho miešania. Miešajte drevenou lyžicou. Ak to nie je vo vašej domácnosti, potom vezmite lyžicu z nehrdzavejúcej ocele.

Podiel koláča: maslo - 1: 5.

Po jednom dni sa koláč odfiltruje. Zostáva tu náš rakytníkový olej.

InNiektoré recepty veria, že to môže a zastaví.

Ale robíme olej koncentrovanejším. Aby sme to dosiahli, vykonáme vyššie uvedený postup ešte niekoľkokrát, ale už používame olej, ktorý sa naplní. Počet závisí od množstva koláča, ktorý máte.

Olej z rakytníka rakytníka naplneného 4-5 krát už má všetky liečivé vlastnosti potrebné na jeho aplikáciu.

Teraz viete, ako urobiť olej z rakytníka rakytníka doma. Zostáva distribuovať vo fľašiach, korok a dať do skladu. Ako každé iné, naše domáce maslo bude lepšie skladovať v tmavých sklenených fľašiach a najlepšie na tmavom mieste. Koniec koncov, každý olej je oxidovaný vo svetle a rýchlo sa stáva k ničomu. Teplota skladovania nie je kritická.

Ako používať olej z rakytníka rakytníka je vlastným rozhodnutím každého. Môžete ho použiť na wellness a na kozmetické účely. Koža a vlasy, nechty a celkový stav tela aktívne a pozitívne reagujú na jeho použitie. Ale ako vždy, je dôležité vedieť, že vaše telo nereaguje veľmi dobre. Nepoužívajte olej, ak je pre vás kontraindikovaný alebo ste alergický na olej z rakytníka.