Domáce pomaranče kompót na zimu

Orange kompót - originálna príprava na zimu. Tento nápoj je veľmi jednoduchý na prípravu a je vynikajúcim analógom k klasickým šťavám. Táto domáca receptúra ​​na báze aromatických citrusov vytvorí delikatesu bohatú na vitamíny a vyznačuje sa výraznou, netriviálnou chuťou.

Zloženie: pomaranč, voda, cukor Čas na záložku: Celý rok

Pre každého, kto chce variť lahodný kompót pomarančov, vystavujem opakovane testovaný a jednoduchý recept s fotkami.

Na prípravu takéhoto predvalku doma musíme pripraviť:

• 0,5-0,7 kg granulovaného cukru;

• 2 litre čistej vody;

• 4 pomaranče.

Ako urobiť kompót pomarančov na zimu

\ t

Najprv musíte pripraviť ovocie sami. Pri nákupe si vyberte zrelé, starostlivo ich umyte a potom odlúpnite kožu.

Potom odstráňte kôru z kôry, ako to dá kompótu horkú chuť. Zostávajúca biela časť sa môže trieť alebo jednoducho nakrájať nožom. Použil som nôž, ako je vidieť na fotografii.

Ďalej rozrezáme všetky ošúpané pomaranče na 4 kusy a opatrne uvoľníme kúsky zo všetkých kostí, tenkých vrstiev a vlákien.

Ak chcete získať chutný pomarančový kompót, potom musíte rozomlieť všetky kúsky ovocia v náhodnom poradí.

Dôkladne sterilizačných nádob. V pripravených pokrmoch vložte plátkyrozdrvené a ošúpané citrusy.

Teraz varte sirup. Pridajte cukor a vopred pripravené, rozdrvené kúsky kože bez toho, aby ste okamžite priliehali do vody. Cukrový sirup varte najviac 10-15 minút. Pripravený naliať kúsky pomarančov. Bez toho, aby sme sa zrútili, necháme banky, aby sa vylúhovali po dobu 1-1,5 hodiny.

Nalejte cukrový sirup z plechoviek do nádoby pomocou špeciálneho veka s otvormi alebo cez cedník. Priveďte kvapalinu do varu a znovu zalejeme do bánk. Teraz zostáva len vyhrabať lahodný pomarančový kompót.

Tento jednoduchý recept umožní domácnosti a hosťom, aby boli v zimných mesiacoch spokojní s pôvodným voňavým nápojom. V chladničke, suteréne alebo pivnici si môžete uložiť kompót pomarančov. Bude to vynikajúci doplnok k pečeniu alebo nezávislý dezert.