Domáce kompót zo sliviek a pomarančov na zimu

Lahodný voňavý domáci kompót zo sliviek a pomarančov, ktorý pripravujem podľa tohto receptu, sa stal obľúbenou pochúťkou v našej rodine počas jesenných dažďov a počas zimného chladu a počas jarného nedostatku vitamínov.

Zložky: oranžová, voda, kyselina citrónová, cukor, slivky (12 ) Záložka Čas: Leto, Jeseň

Slivky majú veľké množstvo aminokyselín a vitamínu C, ktorý pomáha vyrovnať sa aj s depresiou a priaznivé vlastnosti a vôňa pomaranča dopĺňajú chuť nápoja a jeho zloženie vitamínov. Ako vyrobiť slivkový kompót na zimu som podrobne opísal v mojom recepte s postupnými fotografiami. Chcete urobiť obrobok, stačí ho použiť.

Ako vyrobiť kompót zo sliviek a pomarančov na zimu

\ t

Základné kroky varenia sú veľmi jednoduché. Na prípravu svetlého a farebného nápoja na zimu budete potrebovať 20-40 minút voľného času.

Prípravný proces pozostáva z sterilizácie sklenených pohárov, zberného ovocia a tiež ich následného umytia. Po zbere sliviek a zakúpení pomaranča je potrebné rezať pomaranč na malé plátky.

Odtoky ľahko umyte. Je možné si vybrať slivky, dokonca, mierne podhodené. Takéto plody nestratia svoj tvar počas zberu a zostanú celé.

V spodnej časti nádoby skladáme slivky (ak sú veľké - 6-10 kusov, ak sú malé - 15-18), plátky pomarančov a ak je to potrebné, môžete pridaťakékoľvek bobule, ktoré sú k dispozícii, alebo že máte radi.Môže to byť malina, ríbezle, čerešňa.Celkovo musí byť banka naplnená na 30 - 40%.Dnes robím zber iba sliviek a pomarančov.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že zaspávame cukor - 220 gramov a kyselinu citrónovú - 1 lyžičku.

Teraz stačí naliať prevarenú vodu do pohárov ovocia a cukru a navinúť veko.

Aby sa cukor rozpustil, musíte trochu pretrepať nádobu zo strany na stranu.V horúcej vode sa cukor rýchlo rozpúšťa.

Potom otočte plechovky hore nohami a zabaľte niečo teplé.

Takže kompót sliviek a pomarančov sa postaví na úplné ochladenie.

Výsledkom je, že dostanete chutný domáci nápoj, ktorý má krásnu farbu, svetlú a bohatú chuť exotického pomaranča s príjemnou kyslosťou šťavnatej slivky.