Domáce jogurt marshmallow

Jogurtová pastilka alebo „jogurtové sladkosti“ môžu byť vyrobené z domáceho jogurtu a jogurtového obchodu. Navyše, prítomnosť „živých baktérií“ tu nie je nevyhnutná. Hlavná vec - na jogurt bol dosť silný. Ak máte radi mäkké a jemné marshmallow, potom je potrebné vziať tuku jogurt. Bez tuku sa stáva krehký a krehký, ako čipy, ale chuť netrpí týmto.

Zloženie: jogurt, ovocie Čas na záložku: Celý rok

Ako urobiť domáci jogurt a čokoládové cukríky

Pre 10 zásobníkov elektrických sušičiek Izidri:

  • domáci jogurt - 1,7 litra
  • banán -5-6 kusov
  • čokoládová tyčinka
  • med - 50-75 gr.
  • orechy - 100 g.

Namiesto orechov môžete použiť akékoľvek iné polevy: mak, sezamové semienka, kokosové lupienky a iné, ale čokoláda miluje orechy.

Nalejte jogurt do misky, pridajte ošúpané banány a rozdrvte mixérom, kým nebude hladký.

Roztopte čokoládu vo vodnom kúpeli, alebo ju rozotrite na malom strúhadle a zmiešajte s jogurtovou hmotou. Pridajte med a znova dobre porazte.

Zásobníky sušiča namažte rastlinným olejom. Je lepšie, aby sa olivový alebo rafinovaný slnečnicový olej. Sú bez zápachu a nepokazia chuť pastily.

Naplňte zásobníky sušiča hmotou jogurtu. Jemne rozprestrite hmotu po celej panve, takže vrstva bude o niečo hrubšia pozdĺž okrajov. Hrany v sušičke sušia rýchlejšiepreto, aby bolo lepšie odstránené z palety a nebolo vyschnuté, je lepšie sa o to postarať vopred.

Posypte hmotu strúhanými orechmi a jogurt môžete poslať do sušičky.

Na vyschnutie pasty nastavte teplotu na +50 stupňov a počkajte 10 až 12 hodín, kým nezaschne.

Skontrolujte stupeň pripravenosti pást v centrálnej časti. Ak je v strede suchý a nelepí sa na ruky, je pripravená pastila.

Počas zohrievania močiara ho vyberte z paliet otáčaním do kotúčov.

Nakrájajte na kúsky a vyskúšajte.

Je nevyhnutné, aby ste skladovali jogurtové pastilky v uzavretej sklenenej nádobe v chladničke. Pastila obsahujúca jogurt alebo akýkoľvek iný mliečny výrobok sa môže uchovávať v chladničke maximálne jeden mesiac.

Osobná skúsenosť nie je náhradou za nič, ale niekedy stojí za to zvážiť chyby iných. Na tento účel navrhujem sledovať video, ako pripraviť pastilu z jogurtu v obchode a ako sa vyhnúť bežným chybám: