Domáca vegetariánska klobása z hrachu - recept na výrobu vegetariánskej klobásy doma.

Chudá vegetariánska klobása sa vyrába z najbežnejších výrobkov. Výsledný produkt je zároveň veľmi chutný a originálny a je veľmi jednoduché ho doma variť.

Zloženie: hrachové vločky, koriander, cibuľa, muškátový oriešok, rastlinný olej, šťava z repy, soľ, mleté ​​korenie, cesnak

Ako urobiť vegetariánsku klobásu z hrachu.

Varte dve poháre hrachových vločiek, naplňte ich štyrmi pohármi horúcej vody. V dôsledku desiatich minút varu by ste mali mať jemný hráškový pyré. Ak ste nemohli kúpiť vločky, potom varte obyčajný suchý hrášok. Namočte ho v studenej vode. Dokončenie tejto fázy bude trvať šesť hodín.

Po prevarení hrášku do mäkka a vylejte prebytočnú vodu, nalejte do hrnca varené 100 ml rastlinného oleja vo varených vločkách alebo v celom hrášku. S maslom, hráškovou omáčkou ďalších 5 minút.

Teraz dodatočne ponorte mixér.

Teplý hráškový pyré ochutený dvoma lyžičkami soli, štipkou prášku muškátového orieška a dvojzložkovým korením. Tiež pridajte mleté ​​semená koriandra (2 čajové lyžičky), jemne nasekaný cesnak (6 klinčekov) a cibuľu (2 kusy) k základu chudej klobásy.

Aby bola klobása príjemne vyzerajúca, musí byť tónovaná. K tomu je vhodná čerstvo repa šťava, a nalejte tri plné lyžice do mletého mäsalyžice.

Pripravenú zmes zabite opäť mixérom a naplňte ju plastovou formou. Urobte formu prázdnej fľaše minerálnej vody, odrezanie spodnej a hornej časti od miesta, kde bola čiapka. Pred naplnením mletým mäsom mierne namažte pripravenú fľašu vo vnútri rastlinným olejom. Plnivo vložte do formy, kým je ešte teplá a plastová.

Obal naplnenú fľašu pevne prilepte lepiacou fóliou tak, aby sa orezané konce zatvorili a cez ne nevypadlo žiadne mleté ​​mäso.

Keď je fľaša studená, vložte ju do chladničky a nechajte klobásu stuhnúť.

Odstráňte hotovú vegetariánsku klobásu z nádoby na fľašu, najprv ju uvoľnite z fólie a potom rezte zvyšky fľaše až na koniec.

Zabaliť domácu klobásu do pergamenu a uložiť do chladničky. Ak je to potrebné, odrežte z neho rezy a pripravte si sendviče alebo použite chutnú klobásu ako studené občerstvenie, ozdobené čerstvými bylinkami.

Pozri tiež video: Peas Vegan Sausage.

A vegánska chudá klobása. Klobása bez mäsa.