Delicious malinový džem s ostružinami na zimu

Ak na vašej ploche rastú maliny aj ostružiny, môžete si pripraviť tento úžasný malinový ostružinový džem na zimu na zimu. Pravdepodobne už viete, aké dobré sú všetky prípravky s týmito plodmi.

Zloženie: voda, ostružiny, maliny, cukor Čas na záložku: Leto

Preto, keď sa na pozemku objaví ostružina, často sama o sebe, nemali by ste ju odstrániť, pretože bobule je chutná v akejkoľvek forme: sama o sebe a ako ďalšia zložka. Na prípravu malinovej marmelády, ktorá bude voňavá, budete potrebovať len pár tejto nádhernej bobule. Všetky tajomstvá a nuansy o príprave takýchto džemov z malín s ostružinami V tomto recepte poviem krok za krokom fotky.

Ak chcete urobiť kus, musíte mať:

  • malina - 1 kg;
  • Blackberry - 150 g;
  • granulovaný cukor - 1 kg;
  • voda - 1/2 šálky.

Musím povedať, že je vhodnejšie zariadiť si džem v malých nádobách, ktoré potrebujete pripraviť vopred.

Ako urobiť malinový džem

Najprv pripravíme sirup. Nalejte vodu do kastrolu, zapálte, priveďte do varu. Potom nalejte cukor, opatrne premiešajte každú porciu, aby sa cukor úplne rozpustil. Akonáhle sirup začne variť, zalejeme umyté maliny, priveďte do mierneho varu.

Blackberry, na rozdiel od maliny, sa neodstráni zo stonky bez námahy, a preto odstránime stred stonky rukami. Nalejte hŕstkučierne bobule vo vriacich malinách.

Prinášame sirup s plodmi do varu, znížime teplo a začneme variť. Musíme vodu čo najviac odpariť.

Akonáhle sa na povrchu budúceho džemu začnú objavovať veľké bubliny, nie je možné sa od neho odkloniť. Je potrebné neustále miešať džem tak, aby sa nelepil na dno panvice.

Obrobok dáme do stavu, kde sa za miešania s vyvýšenou lyžičkou kvapka nepadne, nevyberá sa z tepla a umiestni sa do pohárov.

Nádoby nechajte otvorené, až kým sa malinový džem úplne nezhustí.

Polotovar je studený - nádobky zatvorte a odložte na uskladnenie.

Takáto domáca malinová marmeláda s ostružinami je dobre udržiavaná v obyčajnom byte. Ak počas chladnej zimy náhle ochoriete, potom je tento chutný a voňavý prípravok pre Vás veľmi užitočný.