Broskyňová šťava na zimu - recept s buničinou bez pasterizácie

Broskyňová šťava zriedka spôsobuje alergie. Je vhodný na prvé kŕmenie detí do jedného roka a deti ho zbožňujú. Je to chutné, osviežujúce a zároveň má množstvo užitočných stopových prvkov. Sezóna broskýň je krátka a trvanlivosť ovocia je veľmi malá. Aby nedošlo k strate všetkých týchto užitočných látok, môžete urobiť konzerváciu šťavy, a najlepší prípravok je šťava z broskýň na zimu.

Zloženie: Broskyne Čas do záložiek: Leto

V broskyniach je dobré, že pri výrobe šťavy nie je takmer žiadny odpad. Vyhoďte len kosti a veľmi tenkú kožu a všetko ostatné ide do práce.

Broskyne sú dostatočne sladké a pri zbere nie je potrebné pridávať cukor, pokiaľ si ich neprajete hrať bezpečne a používať ako konzervačný prostriedok cukor.

Umyte broskyne a utrite ich uterákom. Nemôžete to urobiť, ale broskyňové chmýří niekedy spôsobuje alergie u príliš citlivých ľudí. Môžete použiť rovnaký spôsob odlupovania kože ako pri príprave broskyňového pyré pre detskú výživu, to však nie je potrebné.

Nakrájajte broskyňu na polovicu a odstráňte jamu.

Teraz, s pomocou odšťavovača, stláčajte šťavu. V odpade zostanú len kože a jemné vlákna a všetko mäso pôjde do šťavy.

Šťava z broskyne sa nebojí varu a môžete ju variť, ale nie viac ako 10 minút, a pri veľmi nízkom teple. V opačnom prípade sa kvapalina vyparí a dostanete husté pyré, nie šťavu. Na požiadanie môžete riediť broskyňovú šťavu jablko, mrkva alebo akákoľvek iná šťava bez buničiny.

Banky alebo fľaše musia byť pred plnením do fliaš sterilizované a zohriate. Procal je v rúre a nalejte do nich šťavu, kým sú ešte horúce. Okamžite zatvorte viečka, otočte poháre hore dnom a prikryte teplou prikrývkou. To nahradí pasterizáciu a ukončí baktérie, ak zostanú.

Šťava z broskyne je trochu rozmarná a je lepšie ju skladovať pri teplote nie vyššej ako 15 stupňov v suchej a tmavej miestnosti. Ak ste otvorili pohár šťavy, je vhodné piť až zajtra, alebo znovu variť. Aj keď broskyňová šťava na regáloch nikdy nestaguje. Koniec koncov, je tak chutný.

Ako vyrobiť broskyňovú šťavu, ak nie je odšťavovač? Pozrite si video: