Brezová miazga - výhody a poškodenie tela. Ako zachovať prospešné vlastnosti brezy miazgy.

Brezová miazga je prírodný produkt, ktorý sa vyznačuje nielen jeho užitočnosťou, ale povedal by som, že liečivé vlastnosti a pomáha poraziť celý rad chorôb, vrátane chorôb dýchacieho a močového systému, metabolických porúch, infekčných chorôb a ochorení tráviaceho systému. ,

Zloženie: brezová miazga Čas do záložky: Pružina

Blahodárnymi vlastnosťami brezovej miazgy sú nielen to, že rozpúšťa fosfátové a uhličitanové soli, ktoré sa hromadia v ľudskom tele, ale odstraňujú aj škodlivé látky a ťažké kovy z tela, ako aj zlepšujú ochranné vlastnosti organizmu, čím posilňujú imunitný systém.

Každý vie, že väčšina ľudí trpí zvýšenou únavou a nedostatkom vitamínov na jar. V tomto čase sa obrana tela zle vyrovná s ich funkciou. Preto je väčšina ľudí na začiatku jari vystavená studeným infekciám. Vzhľad brezy miazgy počas tohto obdobia je nepochybne obrovský prínos, pretože je to skvelý spôsob, ako zotaviť a zlepšiť svoje zdravie. Lekári odporúčajú skoro na jar vziať 1 alebo 3 šálky brezovej miazgy počas dňa na 2 alebo 3 týždne, aby porazili jarnú ospalosť a nedostatok vitamínov.

Foto. Pili a pili breza miazga - lekári odporúčajú

Treba však mať na pamäti, že ľudia, ktorí sú náchylní na alergie na peľ, môžu používať brezovú miazgu.ujma. Títo ľudia pijú brezovú miazgu so všetkými jej prednosťami sú prísne kontraindikovaní. Výsledné alergické reakcie môžu v tomto prípade dokonca ohroziť život človeka.

Foto. Najväčší prínos brezovej šťavy, keď ju pijete čerstvé.

Čerstvé brezové miazgy majú počas skladovania tendenciu meniť svoju štruktúru. Najužitočnejšia čerstvo zozbieraná breza. Že je to maximálne množstvo liečivých vlastností.Čerstvo zozbieraná brezová miazga je nádherný, osviežujúci, liečivý nápoj, ktorý má mierne sladkú chuť.

Foto. Prírodná breza - výhody pre telo

Brezová miazga - kedy zbierať

Približne na konci marca sa stromy začínajú pohybovať od šťavy. V breze je tento proces jedinečný a je známy ako „plač brezy“. V tejto dobe môžete pozorovať, ako kvapky šťavy kvapkajú z konárov, zvlhčujú pôdu okolo stromu. Tento jav trvá približne 20 dní. Počas tohto obdobia sa zozbieralo brezová miazga.

Mali by ste si však byť vedomí toho, že zber brezovej miazgy v priemyselnej zóne, v blízkosti rušnej diaľnice alebo v meste nebude prospešný, ale iba poškodí telo. Breza, podobne ako iné rastliny, je schopná akumulovať v sebe ťažké kovy a priemyselné odpady, ktoré spadajú do ovzdušia, pôdy a podzemných vôd. Preto je lepšie začať zberať brezovú miazgu na environmentálne bezpečnom mieste, a to v odľahlom lese alebo na brehu rieky.

Po pochopení výhod a poškodení brezy miazgy pre telo je to časnaučiť sa ako správne zbierať brezy a ako zachovať prospešné vlastnosti brezy brezy.