Angreštové plody: opis, prospešné vlastnosti a kontraindikácie pre zdravie.

Angrešt (európsky) je krovina s výškou jedného metra, stonky rastlín sú po celý rok pokryté ostrými ihlovými tŕňmi, v letnej sezóne dozrievajú na egreše kyslé sladké oválne zelené, žlté alebo fialové bobule.

Zloženie: angrešt Čas do záložiek: Leto

Existujú desiatky druhov egrešov. Angreštové kríky sa líšia veľkosťou, tvarom a farbou bobúľ (zelená, čierna a biela), chuťou bobúľ (od kyslej - zelenej a sladkej - zrelé). Všetky tieto vlastnosti bobúľ závisia od konkrétneho typu rastliny.

Foto. Červený angrešt sladký.

Foto. Biely egreš

Priaznivé vlastnosti egreše sú spôsobené obsahom veľkého množstva vitamínov A, B1, B2, B3, B6, B9, C, E v bobuľovitých plodoch. hemostatický účinok. Serotonín obsiahnutý v zrelých bobuliach, priaznivý vplyv na ľudský nervový systém a pomáha predchádzať vzniku rakoviny. Vitamín P je schopný vylučovať soli ťažkých kovov. Bobule obsahujú aj unikátne účinné látky, ktoré môžu zlepšiť stav pacientov s aterosklerózou, hypertenziou a inými kardiovaskulárnymi ochoreniami.

Fotografia. Veľké čierne egreše.

Foto. Obyčajný zelený egreš.

Angrešt môže rýchlo obnoviť zdravie v takých situáciách, ako je anémia, nedostatok vitamínov, zápcha, nedostatok medi a fosforu, obezita a menštruačné poruchy u žien počas menopauzy. Schopný pomôcť odvar z egreše alebo pravidelné používanie čerstvých plodov sami.

Foto. Angrešt žltý sladký.

Foto. Angreštové plody.

Angreštové plody sú kontraindikované u ľudí s takýmito ochoreniami, ako sú vredy žalúdka a dvanástnika, najmä počas exacerbácie, ako aj kolitída a enteritída rôznych etiológií.

Foto. Angreštový krík

Urobením kusov egreše na zimu doma si môžete urobiť kompót, džem, marmeládu, mäsovú omáčku, džem, potom použiť konzervované egreše na zdobenie koláčov, ako náplň do koláčov alebo pečiva. Angrešt je univerzálny berry, môže byť použitý čerstvý, robiť šťavu z neho, piecť koláče, atď Uistite sa, že sa snažíte pripraviť angrešt do budúcnosti, potom v dlhých zimných mesiacoch nebudete cítiť nedostatok vitamínov, a ako výsledok - únava a zlá nálada.