Ako zmraziť repu na zimu doma

Nedávno hostesky stále viac hľadajú informácie na internete o tom, či je možné zmraziť repu na zimu. Odpoveď je jednoduchá - repa môže a mala by byť zmrazená! Po prvé, ušetrí váš čas pri varení s touto zeleninou v zime, po druhé, zachráni plodiny pred predčasným znehodnotením, a po tretie, je to veľmi výnosné a pohodlné.

Zložky: vrchy cukrovej repy, repa, červená repa Čas na záložku: Jeseň

Obsah

 • 1Predbežná príprava zeleniny
 • 2Zmrazená repa na zimu: recepty
  • 2.1Ako zmraziť surovú repu
  • 2.2Ako zmraziť varenú repu
  • 2.3Môžem zmraziť vrcholy repy
 • 3Koľko skladovať a ako rozmrazovať repu

Predbežná príprava zeleniny

\ t

Prvá vec, ktorú musíte vybrať na prípravu vysoko kvalitnej zeleniny na mrazenie. Koreň by mal byť hustý, malej veľkosti, s hladkou kožou, bez poškodenia.

Ďalším dôležitým aspektom výberu repy je jeho chvost. Musí byť sám. Početné koreňové procesy naznačujú, že zelenina je tvrdá.

S vybranými vzorkami odrežeme vrcholy vrchov a umyjeme ovocie štetcom pod tečúcou vodou. Toto by sa malo robiť veľmi opatrne, aby na koreňoch nezostal piesok alebo nečistoty.

Pozri video o tom, ako si vybrať tú správnu repu - Repa Zásoba na zimu

Zmrazená repa na zimu: recepty

Ako zmraziť surovú repu

Keďže surová repa môže zafarbiť nielen riady a dosky na krájanie, ale aj ruky, je rozumné, aby ste sa vyzbrojili plastovými alebo tenkými gumovými rukavicami.

Čistá repa sa odlúpne a znovu opláchne vodou, aby sa zabránilo vniknutiu piesku. Potom musíte dať čas maximalizovať všetku tekutinu z koreňa.

Teraz sa musíte rozhodnúť o forme rezania zeleniny. Z veľkej časti závisí od toho, čo budete robiť v budúcnosti z obrobku.

Metódy na mletú repu:

 • narezané na kocky, kliny, slamky alebo plátky;
 • rošt;
 • rozomlieť do stavu pyré.

Repa nakrájaná na plátky sa môže nakrájať na baliace balíčky a odstrániť do mrazničky čo najviac vzduchu.

Aby sa zmrazila drobivá, kúsky repy sa zmrazia po etapách. Aby sa to dosiahlo, rez bol spočiatku položený na rovný povrch v jednej vrstve a poslaný na predzmrazenie. Po niekoľkých hodinách sa repa naleje do jednej nádoby a uskladní v mrazničke na dlhodobé skladovanie.

Strúhaná čerstvá repa sa balí do malých vrecúšok, sploští, zapečatí a vloží do mrazničky.

Na zamrazenie pyré z kašovitej repy sa najprv rozdrví na malé kúsky a potom sa vylisuje mixérom. Zemiaková kaša sa rozloží na silikónové alebo plastové formy a zmrazí.Takéto brikety sú vhodné na výrobu omáčok.

Pozri video z kanálu „Je to môj život“ - Zmrazenie jedla na zimu

Ako zmraziť varenú repu

Táto metóda sa líši od predchádzajúcej iba tým, že repa sa pred mletím podrobí tepelnému spracovaniu.

Je možné variť repu v koži aj bez nej.

Na varenie repy v šupke sa umiestni do hrnca a naleje sa studenou vodou. Voda by mala úplne zakryť koreň. Varíme cukrovú repu v závislosti od veľkosti, 40-60 minút.

V mikrovlnnej rúre môžete variť aj repu. Na tento účel sa do niekoľkých plastových vrecúšok umiestni nešúpaná zelenina, pevne uviazaná a umiestnená do pece po dobu 10-15 minút pri maximálnom výkone.

Bez kôry môže byť repa varená pre pár v dvojitom kotle alebo variči.

Zelenina môže byť pred pečením pečená v peci. Pečieme repu priamo v koži asi 1 hodinu. Pripravenosť sa kontroluje prepichnutím nožom.

Po tepelnom spracovaní koreňa sa rozreže na kolesá, kocky alebo kocky.

Niet pochýb o tom, že ide o víťaznú možnosť - strúhanú repu.

Varená repa sa môže rozdrviť v pyré pomocou mixéra. Mrazené zemiakové kaše sú veľmi obľúbené na prípravu jedál pre deti.

Mnoho ľudí sa pýta, je možné zmraziť celú repu? Tento spôsob zmrazovania je samozrejme možný, ale aby sa takáto zelenina mohla použiť, bude potrebné ju vopredna rozmrazovanie. Okrem toho, ľadové kryštály budú mať stále deštruktívny vplyv na štruktúru ovocia, takže by ste nemali čakať na krásny strih.

Pozri video z kanálu „Recepty z Lirin Lo“ - mrazená repa na zimu

Je možné zmraziť vrcholy repy

Vrcholky cukrovej repy by mali byť na zimu určite zamrazené. Z tohto produktu môžete urobiť nádherný vitamín zelený boršč.

Vrcholy sa premyjú, sušia sa na uteráku a potom sa narezávajú na prúžky. A červená stonka tiež ide do podnikania. Nakrájané greeny sú balené v obaloch, tesne uzavreté a vyčistené v mrazničke.

Koľko skladovať a ako rozmrazovať repu

Skladovateľnosť cukrovej repy, ktorá podlieha teplotnému režimu mrazničky, nie je dlhšia ako 10 mesiacov.

Proces varenia polievok s pridaním mrazenej repy nevyžaduje jeho predchádzajúce rozmrazenie. V rovnakej dobe, repa, mrazené surové, ležal v miske uprostred varenia, a varil - na samom konci.

Rozmrazovanie varenej repy na šaláty sa vykonáva pri izbovej teplote alebo v hlavnom priestore chladničky.