Ako zmraziť ovocný ľad doma

Domáce ovocný ľad, alebo zmrzlina zo šťavy, je chutný a zdravý dezert. A nielen pre deti. Ak ste na diéte a naozaj chcete zmrzlinu, potom bude úplne nahradená ovocným ľadom vareným vlastnými rukami. Ako variť doma?

Zloženie: sirup, šťava, forma Čas na záložku: Celý rok

Odrody ovocného ľadu sú početné a neexistuje žiadny štandardný recept. Všetko záleží na tom, aký druh ovocia a bobúľ uprednostňujete. Ale stále existujú určité pravidlá, ktoré treba dodržiavať, aby ste neboli sklamaní.

Obsah

  • 1Akú šťavu môžem použiť na výrobu ovocného ľadu?
  • 2Sirup na výrobu ovocného ľadu sa pripravuje takto:
  • 3Kde možno ovocnú šťavu zmraziť?

Akú šťavu môžem použiť na výrobu ovocného ľadu?

Akákoľvek. To nemusí byť jedna šťava, ale niekoľko. Ak nalejete túto šťavu vo vrstvách, bude to dopadať nielen chutné, ale aj krásne. Ale pred naliatím šťavy musíte vyskúšať, je to príliš kyslé? Sirupy sa musia pridávať do čerešňovej, citrónovej a jablkovej šťavy, inak nebude váš ľad schopný jesť.

Sirup na výrobu ovocného ľadu sa pripravuje takto:

Pri 500 g. Šťava potrebuje 100 gramov. cukor a trochu vody.

Nalejte cukor do hrnca a pridajte trochu vody. Počas miešania priniesťvarte a varte, kým sa cukor úplne nerozpustí.

Odstráňte hrniec z tepla a nalejte tam šťavu. Počkajte, kým úplne vychladne, pripravte plechovky a drevené palice. Keď sa šťava ochladila, nalejte ju do foriem a odošlite do mrazničky 20 minút. Po miernom ochladení ľadu je možné do formy vložiť drevenú palicu a počkať, kým nie je úplne zamrznutá.

Najchutnejší ovocný ľad sa získava zo šťavy s dužinou alebo kúskami ovocia. Pomocou mixéra alebo vidlice, rozdrviť bobule, pridajte trochu sirupu, a kaše zemiaková kaša. Nebojte sa experimentovať, vyskúšať nové chute. Je to hrozné len prvýkrát, ale časom sa naučíte, a príprava ovocnej zmrzliny vám zaberie dosť času.

Kde možno ovocnú šťavu zmraziť?

Nemáte špeciálnu formu na zmrzlinu? Máte prázdne jogurtové šálky alebo silikónové pekáčiky? No, prinajmenšom požičajte dieťaťu kúsok paschky, umyte ich štetcom. Toto je extrémny prípad, ale on ma zachránil. Dokonca som si kúpil aj sadu detských pasacas, najmä na ovocný ľad. A to je veľmi zábavné, aby sa farebná zmrzlina zo šťavy s deťmi.

Pozri video: ICE-CREAM „FRUIT ICE“ od spoločnosti KIWI A STRAWBERRY | SWEET HOME

DIY - TASTY FRUIT ICE! AKO SA UROBIŤ DOMOV?