Ako zmraziť mlieko

Je možné mlieko zmraziť a prečo? Koniec koncov, mlieko možno kúpiť v supermarkete čerstvé, a to aj každý deň. Ale nebudeme hovoriť o skladovaní mlieka. Samozrejme, môže byť tiež zmrazená, ale nie je zmysel. Po rozmrazení niektoré značky mlieka odlupujú a hnijú. Piť, alebo použiť na varenie niečo chutné, jednoducho nie je možné.

Zloženie: mlieko Čas na záložku: Celý rok

Obsah

  • 1Mrazenie kravského mlieka
  • 2Mrazenie materského mlieka
  • 3Rozmrazovanie mlieka

Mrazenie kravského mlieka

\ t

Toto je nevyhnutné opatrenie pre obyvateľov Ďalekého severu s cieľom zachovať mlieko vhodné na pitie alebo varenie obilnín. Mrazia ho s obrovskými „podložkami“ a malými „tabletkami“ v špeciálnych formách pre ľahkú prepravu.

Túto skúsenosť prijali obyvatelia stredného pásma a juhu, ktorí milujú domáce kravské mlieko. Koniec koncov, nebudete chodiť do dediny každý deň? A tak si môžete okamžite kúpiť 20 litrov, zabaliť a zmraziť.

Pri mraziacom mlieku používajte tesné vrecká so zapínaním na zips alebo bežné plastové fľaše.

Vo fľašiach je potrebné ju mierne naplniť smerom nahor, stlačiť, aby sa vzduch vytlačil a veko tesne zatvoriť. Fľaše zamrznú trochu počas mrazu, ale to je normálne, len majte to na pamäti pri uvádzaní mlieka na mráz.

Zmrazenie materského mlieka

Pri dojčení sa vyskytujú obdobia, keď je veľa mlieka, potom klesá, potom opäť veľa. Tento proces je ťažké kontrolovať, takže starostlivé matky zmrazia svoje materské mlieko, aby nenechali dieťa hladné. Prsné mlieko dokonale znáša mrazenie a nestráca svoje vlastnosti ani po dobu 6 mesiacov za predpokladu, že teplota v mrazničke je stabilná a nebola rozmrazená. Prsné mlieko, rovnako ako kravské mlieko, sa naleje do šarží, alebo fliaš, po častiach, zapečatených a zasielaných do mrazničky.

Rozmrazovanie mlieka

Mlieko by sa malo rozmrazovať pri izbovej teplote bez núteného ohrevu v mikrovlnnej rúre alebo vo vodnom kúpeli. Tukové mlieko môže odlupovať, a uvidíte na vrchole krémové vločky a zakalenú vodu zospodu. Nie je to desivé. Po úplnom rozmrazení uvarte mlieko, premiešajte a môžete piť alebo pripraviť mliečne jedlá podľa svojho vkusu.

Pozrite si video: ako správne zmraziť a uskladniť materské mlieko