Ako zmraziť mleté ​​mäso v mrazničke

Stáva sa, že existuje veľká príležitosť získať dobrý kus čerstvého mäsa. Na varenie jedného pokrmu je toto mäso príliš veľa. Preto, často, hostesky krútiť mäso na plnku, a pokúsiť sa zmraziť. Ak sa chcete dozvedieť, ako to urobiť, aby nedošlo k strate chuti a ušetriť čas na rozmrazovanie, prečítajte si tento článok.

Zloženie: mleté ​​kurča, mleté ​​mäso, mleté ​​ryby Čas do záložiek: Celý rok

Obsah

  • 1Čo je lepšie použiť na zmrazenie
  • 2Ako zmraziť mleté ​​mäso: spôsoby
    • 2.1Mrazené mleté ​​mäso v balíkoch
    • 2.2Ako zmraziť plniace časti
    • 2.3Ako zmraziť mleté ​​mäso v plechovkách
  • 3Ako dlho je mleté ​​mäso uskladnené v mrazničke

Je lepšie použiť mleté ​​mäso na zmrazovanie

Vhodné na zmrazenie mletého mäsa, ktoré bolo varené v ten istý deň. To znamená, že musí byť čerstvý, bez zhnitého zápachu.

Mleté mäso nakúpené v obchode je lepšie nezmraziť vôbec. Ak však takáto potreba existuje, potom skontrolujte jeho skladovateľnosť.

Existuje názor, že je najlepšie zmraziť iba mleté ​​mäso, bez akýchkoľvek prísad vo forme cibule alebo chleba nasiaknutého mliekom. Je múdre pristupovať k tejto otázke, pretože mrazené karbonátky sa predávajú v obchode so všetkými prísadami. Samozrejme, ak je možné zamraziť plnku bez plniva, je lepšie to urobiť.

Mleté mäso sa pri rozmrazovaní správa lepšie. Okrem toho bude jedlo z rozmrazeného mletého mäsa s pridaním čerstvej cibule a korenia oveľa chutnejšie, ale nestojí za to vylúčiť možnosť zmrazenia mletého mäsa s prísadami.

Ako zmraziť mleté ​​mäso: spôsoby

Mrazené mleté ​​mäso v balíkoch

Je mimoriadne nepohodlné zmraziť plnku v jednom veľkom kuse. Aby sa potom mohla malá časť rozmraziť, bude potrebné sa potiť, pretože kus, ktorý je uchopený v chlade, sa sotva dá rozrezať.

Aby ste tomu predišli, mleté ​​mäso môžete zmraziť v balíkoch presne na jednu porciu. K tomu, z veľkého kusu štipka off, asi 200-300 gramov mletého mäsa, valcované do guľôčok a mrazené v mrazničke. V prípade potreby si vezmite jednu alebo dve loptičky a použite pri varení.

Stojí však za zmienku, že takto zmrazené mleté ​​mäso sa pomerne rýchlo rozmrazuje, aby sa proces čo najviac urýchlil, a pred zmrazením sa mleté ​​mäso sploští.

Na túto náplň sa umiestni balenie. Plnka v balení je stlačená dlaňou tak, aby bola vytvorená tenká vrstva, nie väčšia ako 2 cm. Na dosiahnutie čo najrýchlejšieho rozmrazovania obrobku môžete použiť valček. Tenká vrstva mletého mäsa sa rozmrazí dvakrát rýchlejšie.

Ako zmraziť mleté ​​porcie

Ak v budúcnosti budete potrebovať veľmi malé kúsky mletého mäsa, potom je hotová vrstva nútená nožom alebo tenkou tyčinkou. V budúcnosti je takéto vypchávanie veľmi pohodlné.v oddelených plátkoch a použiť v miske, len požadované množstvo mletého mäsa.

Viac informácií o tejto metóde môžete zistiť sledovaním videa z „Nestlé“.Zdravá voľba! “- Plnka, ktorá sa nebojí mrazu!

Ako zmraziť mleté ​​mäso v plechovkách

Ďalším spôsobom, ako zmraziť mleté ​​mäso je zmraziť ho vo forme na ľad.Za týmto účelom je nádoba vyložená lepiacou fóliou a do každej jamky sa umiestni malé množstvo mletého mäsa.Zhora je forma potiahnutá filmovými zvyškami a blok je poslaný do mrazničky v chladničke.

Pozri video z kanálu „Morning-Inter“ - Ako zmraziť plnku

Pôvodným vylepšením uvedenej metódy je vypchávanie mletého mäsa v silikónových formách rôznych predmetov.Napríklad, plnka na Valentína môže byť zmrazená v tvare srdca.A aby sa mleté ​​mäso vyprážalo pred vyprážaním, stratí sa požadovaný vzhľad, zmrazené figúrky by sa mali najprv ponoriť do vriacej vody.

Koľko mletého mäsa sa skladuje v mrazničke

Samozrejme, skladovanie mrazeného mletého mäsa v mrazničke je veľmi pohodlné, ale nemali by ste zabúdať na trvanlivosť tohto výrobku.Mleté mäso s najväčšou hustotou sa teda môže skladovať v mrazničke až 4 mesiace, zatiaľ čo mleté ​​mäso, ktoré má pravidelný kontakt s čerstvým vzduchom, sa uchováva najviac 2-3 mesiace.

Je dôležité pravidelne kontrolovať mrazené kusy mletého mäsa.A vo vhodnom čase na použitie sochory, ktoré neumožňujú, aby sa vo vzduchu.