Ako zmraziť kukuricu na zimu

Kukurica je rastlina, ktorá bola uctievaná človekom už od staroveku. Dokonca aj Aztékovia vedeli o prospešných vlastnostiach tejto kultúry a aktívne ju používali pri varení. Kukurica teraz nestratila popularitu. V našich zemepisných šírkach ide o sezónnu zeleninu, ale naozaj chcete rozmaznávať svojich blízkych obilím v zime. Ak chcete vykonať tento podnik je jednoduché, ale pre to stačí zmraziť zeleninu.

Zloženie: kukurica Čas do záložky: Leto, jeseň

Obsah

  • 1Ako si vybrať a pripraviť kukuricu na zmrazovanie
  • 2Mrazená kukurica s celými klasami
  • 3Ako zmraziť kukuricu v zrnách na výrobu šalátov
  • 4Rozmrazovanie

Ako si vybrať a pripraviť kukuricu na zmrazovanie

Na zmrazenie je vhodná kukurica, ktorej zrná sú stále v stave mliečnej zrelosti, ktorá sa nedávno zberala z poľa. Dôkladne ho očistite od listov a chlpov, umyte v tečúcej vode. Potom môžete kukuricu zmraziť niekoľkými spôsobmi.

Mraziaca kukurica s celými klasami

Ak to miesto vo vašej mrazničke umožňuje a máte radi varenú kukuricu, môžete ju zmraziť na klase.

Na tento účel sa pripravená kukurica spracuje na 10 minút vo vriacej vode, ochladí sa v ľadovej vode, vysuší sa. Usporiadajte v paketoch na jednej alebo viacerých klasoch. Odoslať do mrazničky na uskladnenie.

Pred použitímzmrazené kukurice stačí kvapkať na niekoľko minút vo vriacej vode, dať na tanier. Posypte ucho maslom, posypte soľou a môžete jesť.

Môžete zmraziť kukuričné ​​klasy surové. Lúpané z listov a chlpov, uši sú okamžite zložené vo vreciach a odoslané do mrazničky. Iba variť majú o niečo dlhšie ako predtým varené, asi 15-20 minút.

Ako zmraziť kukuricu v zrnách na výrobu šalátov

Takto zmrazená kukurica nezaberie veľa miesta v mrazničke. Je ideálny na výrobu šalátov, pridávanie polievok a dusených mäsa. Na zmrazenie varíme klasy kukurice 10 minút, ochladíme v ľadovej vode. Použite ostrý nôž na čistenie jadier z klasov.

Preložte do balíkov po častiach na jednorazové použitie, pričom sa z balíkov uvoľní prebytočný vzduch. V mrazničke vyberieme na ďalšie skladovanie.

Video z Tasty Corner ukazuje dva spôsoby, ako zmraziť kukuricu na zimu.

Rozmrazovanie

Ak varíte pokrm ošetrený kukuricou s tepelným spracovaním, môžete ho okamžite použiť na varenie bez rozmrazovania. V procese varenia rozmrazujú.

Ak sa do šalátu pridajú zrná, musia sa najskôr 1 minútu ponoriť do vriacej vody, aby sa rýchlo rozmrazili.

Kukurica sa môže skladovať v mrazničke 8 mesiacov pri teplote -18 ° C. Získajte čo najviac kukurice z mrazničky, ako budete plánovať.používať naraz. Koniec koncov, je lepšie, aby ho nemrzli.

Teraz viete, ako zmraziť výbornú kukuricu na zimu. Stráviť nejaký čas zmrazením, av zime vám bude poskytnutá táto chutná zelenina.