Ako zmraziť korenie na zimu

Bulharská paprika je jednou z najobľúbenejších a naj zdravších druhov zeleniny. Teraz si ho môžete kúpiť v supermarketoch po celý rok, ale mimo sezóny to stojí oveľa viac, a otázka jeho užitočnosti je varenie. Koniec koncov, nie je známe, na akej chémii sa pestuje. Papier môžete pripraviť na zimu niekoľkými spôsobmi: konzerváciou, sušením, mrazením. Mrazenie je možno najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako zachovať túto krásnu zeleninu na zimu.

Zloženie: bulharské korenie Čas na záložku: Leto, jeseň

Obsah

  • 1Ako si vybrať korenie na zmrazovanie
  • 2Mrazené korenie na dressing alebo guláš
  • 3Ako zmraziť plnené papriky

Ako si vybrať korenie na zmrazovanie

Je potrebné vziať na zamrznutie korenia s hrubými stenami, mäsité. Takéto korenie si po zmrazení zachová svoj tvar a šťavnatosť. Musíte sa tiež pozrieť na zeleninu neboli letargické, bez poškodenia.

Pepper sa dobre umyje, suší, odstrihuje stonku a očistí od semien. Ďalej, v závislosti na tom, čo to je, sme ju znížiť.

Mrazené korenie na dressing alebo dusené mäso

Na zmrazenie bulharského korenia na tankovanie ho rozrežte na malé kúsky, zložte ho do dávok, pošlite ho do mrazničky. Môže sa skladovať až do ďalšieho zberu pri teplote -18 ° C.

Môžete tiež pripraviť zmes zeleniny s korením na zmrazenie. Dobré s nímkombinuje kukuricu, zelený hrášok, karfiol.

Ako zmraziť plnené papriky

Existujú dva spôsoby. Prvým je, že korenie je okamžite plnené mletým mäsom a mrazené. Rozmrazovanie pred varením nie je potrebné, ale môžete okamžite dusiť v omáčke alebo piecť.

V druhej metóde sa korenie zmrazí bez mletého mäsa, naplní sa tesne pred varením. Pred zmrazením by sa lúpané papriky z kmeňa mali ponoriť do vriacej vody na 20 sekúnd a ihneď ochladiť v studenej vode. Tieto operácie sú potrebné, aby sa zelenina stala mäkšou a nerozbila sa. Vypustite papierový uterák. Papriky dali jeden do druhého, ako jednorazové poháre, dať do vrecka a dať do mrazničky.

Video z Tasty Nook ukazuje 2 spôsoby, ako zmraziť korenie na zimu

Ak máte mrazničku, nezabudnite, aby ste neboli príliš leniví na zmrazenie sladkých paprík na zimu. Udrží všetky svoje vitamíny a bude chutiť ako čerstvé.