Ako zmraziť kôpor na zimu: 6 spôsobov

Dill je neuveriteľne aromatická bylina, ktorá sa široko používa pri varení. Čerstvý kôpor, zozbieraný v lete, je niekoľkonásobne vyšší v množstve vitamínov a živín, ktoré sa predávajú v obchodoch v zime. Takže nenechajte si ujsť šancu zachrániť kúsok voňavého leta zmrazením čerstvého kôpru.

Zloženie: kôpor Čas na záložku: Leto

Obsah

 • 1Príprava kôpru na zmrazenie
 • 2Metódy mrazenia kôrovcov
  • 2.1Ako zmraziť kôpor s celými vetvičkami
  • 2.2Mraziaci kôpor vo vreciach alebo nádobách
  • 2.3Kôpor krájaného v šaržiach
  • 2.4Mrazené kôrovce vo fólii
  • 2.5Ako zmraziť kôpor v ľadových formách
  • 2.6Ako zmraziť byliny na masle alebo vývar

Príprava kôpru na zmrazenie

Najlepšie mesiace na výber kôpru sú jún a júl. Počas tohto obdobia je kôpor stále malý a veľmi jemný. Tieto zelené sú ideálne na zmrazovanie. Po zbere by sa tráva mala dôkladne opláchnuť pod tečúcou vodou a vysušiť.

Ak chcete greeny vyschnúť, môžete dať mokré strapce do pohára alebo pohára, načapať vrch. Jemné listy zároveň vysychajú rýchlejšie pod vplyvom vzduchu a všetka prebytočná kvapalina prúdi cez stopky do nádoby.

Pre druhú metódu sušenia trávypapierové uteráky alebo bavlnené uteráky. Umyté zelených rozložených na handričku alebo papier, a jemne promayvat na vrchole.

Suchý kôš je pripravený na ďalšie zmrazenie.

Metódy mrazenia kôrovcov

Existujú rôzne spôsoby, ako zmraziť kôpor. Po prečítaní v tomto článku si môžete vybrať ideálnu možnosť.

Ako zmraziť kôpor s celými vetvičkami

Z čistej a suchej zelene kôpru sa tvoria malé strapce, pričom sa vyberajú jasne zelené vetvičky bez zožltnutia. Potom dajte kôpor do nádob alebo tašiek na zmrazenie. Vrecia sa potom otáčajú do trubice, aby sa maximalizovalo uvoľňovanie vzduchu. Naplnené nádoby sú v mrazničke úhľadne zložené.

Pred použitím kôpru, zmrazeného týmto spôsobom, je potrebné ho mierne rozmraziť pri izbovej teplote, len pár minút. Potom rez ako obvykle čerstvé kôpor.

Mraziaci kôpor vo vreciach alebo nádobách

Na taký polotovar sa premytý a vysušený kôpor jemne naseká. V prípade potreby odstráňte všetky stonky. Mimochodom, stonky môžu byť tiež zmrazené a potom použité na ochutenie zeleninových vývarov.

Potom sa kôpor umiestni do veľkej nádoby alebo vrecka a vloží sa do mrazničky. Je dôležité, aby sa kôpor v sáčku nestláčal, takže po zamrznutí nedrží pohromade a bolo by vhodnejšie ho vziať.

Takéto kôpor nie je potrebné rozmrazovať. Jednoducho sa vloží do misky počasvarenie.

Kôpor nakrájaný na šarže

Toto je variácia predchádzajúcej metódy, ale výhodnejšia. Používa malé vrecká na jednorazové zmrazovanie. Najlepšie je použiť balenie so zipsom. Nakrájaný kôpor sa umiestni do vriec a vyčistí v mrazničke na predzmrazenie. Po niekoľkých hodinách sa vytiahnu a stlačením ruky uvoľnia všetok vzduch z nich. Potom zips zatvorte a vyčistite späť do chladu na dlhodobé skladovanie.

Pozri video recept na mrazivý kôpor na zimu z kanála Varenie s Irinou

Mrazené kôrovce vo fólii

Túto možnosť možno považovať za alternatívu, ak nemáte malé balenia na zmrazenie. Z fólie sa vyrobia malé obálky, do ktorých sa potom položí nakrájaný kôpor. Hrany vreciek sú skrútené, aby sa zabránilo vniknutiu vzduchu.

Veľké množstvo voňavých zelenín môžete zmraziť vo fólii. Je to vhodné, aby sa takáto mraznička pre veľké prázdniny, pri varení veľa kôpor je potrebné.

Ako zmraziť kôpor v ľadových formách

Populárny spôsob zmrazovania zelených je zmrazenie v ľadových formách. Kôra v tomto prípade nevyžaduje sušenie v predbežnej fáze. Bude to stačiť len na to, aby ste z vetvičiek odstránili prebytočnú tekutinu. Potom sa zelenina jemne naseká a umiestni sa do hrubej vrstvy vo forme ľadu. Do hornej časti každej bunky sa pridá malé množstvo vody. Dokončené formuláre sú vyčistenéurčitý čas v mrazničke. Po úplnom zmrazení sa z buniek vyberú kocky kôpového ľadu a vložia sa do vreciek na ďalšie skladovanie v mrazničke.

Ako zmraziť byliny na masle alebo vývar

Táto metóda je podobná predchádzajúcej. Jediný rozdiel je, že naplnené, plnené nakrájaným kôprom, formy na ľad nie je voda, a maslo alebo vývar. Olej môže byť použitý: krémová, olivová, zeleninová. V tomto prípade musí byť maslo predtavené. Nezáleží ani na tom, ktorý vývar používate. Je dôležité, aby sa najprv použil taký obrobok.

Pozri video recept na zmrazenie kôpru z kanála Olga a Mama

Pozri video: Lubov Kriuk hovorí o troch spôsoboch, ako zmraziť kôpor:

Na výrobu rôznych omáčok sú vhodné mrazené zelene v oleji.