Ako zmraziť karfiol na zimu doma: všetky spôsoby mrazu

Karfiol je veľmi cenná zelenina bohatá na bielkoviny a vlákninu. Ak chcete ušetriť kučeravé kvetenstvo na zimu, môžete použiť mrazničku. Správne zmrazený karfiol zachováva väčšinu vitamínov a mikroelementov. Všetky podrobnosti o procese zmrazovania, rovnako ako ako zmraziť karfiol pre dieťa, sa dozviete z tohto článku.

Zloženie: voda, soľ, karfiol Čas na záložku: Leto, Jeseň

Obsah

 • 1Ako pripraviť karfiol na zmrazovanie
 • 2Metódy mrazenia karfiolu
  • 2.1Ako zmraziť čerstvú kapustu
  • 2.2Ako blanšírovať karfiol
  • 2.3Ako zmraziť kapustu na zimu vo vákuu
  • 2.4Ako zmraziť karfiol pre dieťa
 • 3Ako dlho uchovávať mrazený karfiol
 • 4Ako rozmraziť kapustu

Ako pripraviť karfiol na zmrazovanie

Výber hlavy kapusty je veľmi dôležitou záležitosťou. Nemala by to byť stopa hniloby a tmavé škvrny, čo naznačuje, že karfiolové vidličky nie sú čerstvé. Veľkosť zeleniny by tiež nemala byť veľmi veľká.

Hlavy sa musia dôkladne opláchnuť pod tečúcou vodou.

Ďalej sa musíte zbaviť zelených listov a rozobrať kapustu na kvetenstvo.

Zbaviť sa malého hmyzu, ktorý si vybral husté kučeravé kvetenstvo,kapsulu namočte vo vode so soľou na 30 minút. Na prípravu roztoku budú potrebné 2 polievkové lyžice soli na 1 liter vody.

Po tomto postupe sa kapusta musí opláchnuť v čistej vode a vysušiť na uterákoch.

Metódy mrazenia karfiolu

\ t

Ako zmraziť čerstvú kapustu

Táto metóda je najjednoduchšia. Pripravené, ako je opísané vyššie, kapusta balená v nádobách a obaloch. Hlavné pravidlo - minimum vody! To znamená, že je potrebné prevziať zodpovednosť za predbežné sušenie zeleniny.

Aj keď táto metóda zmrazovania a zaujme svojou jednoduchosťou, ale nakoniec riskujete, že dostanete produkt, ktorý stratil svoje vonkajšie a chuťové vlastnosti. Aby sa predišlo týmto problémom, zelenina by mala byť pred zmrazením tepelne upravená.

Pozri video: Prípravy na zimu. Mrazená zelenina pre dusené mäso a polievku

\ t

Ako blanšírovať karfiol

Aby sa zachovala pôvodná farba a chuť farebného kaputu, musí byť pred zmrazením blanšírovaná. Pre toto kvetenstvo ponorené do vriacej vody po dobu 3 minút.

Potom sa kvetenstvo odstráni z vriacej vody a ostro sa ochladí, umiestni sa do misky s ľadovou vodou.

Ak máte v pláne zmraziť celú vidličku karfiolu, potom blanšírovanie bude trvať o niečo viac - 8-10 minút.

Pozri video z kanála Chutné s nami - Ako blanšírovať zeleninu

Aby sa zabránilo lepeniu zeleniny, mali by sa sušiť na papieri.uteráky a potom sa rozprestierajú na doštičkách, potiahnutých plastovými vreckami. V tejto forme poslať kapustu do mrazničky na jeden deň. Po - nalejte mrazené kvetenstvo do jedného balenia alebo nádoby.

Ako zmraziť kapustu na zimu vo vákuu

Pre túto metódu budete potrebovať špeciálne zariadenie - evakuátor. Surový alebo blanšírovaný karfiol sa vloží do špeciálneho vrecka a odstráni sa vzduch.

Podrobnejšie informácie nájdete na videu - Zber karfiolu na zimu

Ako zmraziť karfiol pre dieťa

Ak plánujete zmraziť karfiol na kŕmenie dieťaťa, potom je lepšie si ho vziať z vlastnej zeleninovej záhrady. Ak to nie je možné, potom voľba vhodnej hlavy by sa mala považovať za dvojnásobnú zodpovednosť, pričom si vyberiete zeleninu bez jediného poškodenia a červiu dieru.

Zmrazenie karfiolu pre dieťa môže byť individuálnym kvetenstvom, preto musia byť blanšírované.

Môžete tiež zmraziť varené kapustové pyré pre detskú výživu. Na tento účel varíme karfiol vo vode alebo dusíme 10-15 minút, až kým nie je mäkký, a potom rozmixujeme mixérom, až kým nebude hladký.

Hotové pyré sa ukladajú do plastových kelímkov alebo nádob, na vrchu sa tesne uzavrú plastovým obalom a zasielajú na uskladnenie v mrazničke. Zároveň sa odporúča, aby sa vriacou vodou upravila kapacita na zmrazenie.

Koľko skladovaťmrazený karfiol

Skladovateľnosť mrazenej zeleniny pri zachovaní teploty mrazničky je 18 ° C, od 9 do 10 mesiacov. Aby ste nepoužili exspirovaný výrobok v riade, na nádobách s mrazom, musíte označiť dátum zmrazenia. To je dôležité najmä pre polotovary detí.

Ako rozmraziť kapustu

V prípade polievok na varenie a dusených mäsa sa nevyžaduje rozmrazovanie kapusty.

Ak plánujete vyprážať zeleninu, musíte ju najskôr niekoľko sekúnd ponoriť do vriacej vody alebo pariť v dvojitom kotle. Použitie mikrovlnnej rúry na rozmrazovanie karfiolu sa neodporúča.

Detská zeleninová pyré by sa mala najskôr rozmraziť v komore chladničky a potom pri izbovej teplote.

Pozri video z kanálu „Preskúmanie vecí. OTC "- Mrazená zelenina