Ako zmraziť čučoriedky na zimu v chladničke: 5 spôsobov, ako zmraziť

Čučoriedky sú veľmi zdravé a neuveriteľne chutné bobule. Pomáha posilňovať imunitný systém a má priaznivý vplyv na videnie. Aby ste si v zime mohli vychutnať chuť zrelých čučoriedok, musíte trochu pracovať a pokúsiť sa zmraziť čučoriedky v chladničke. Vaše úsilie sa určite vyplatí v chladných zimných večeroch.

Zloženie: čučoriedky Čas na záložku: Leto

Obsah

 • 1Príprava čučoriedok na zmrazovanie
 • 2Päť spôsobov zmrazenia čučoriedok
  • 2.1Metóda jedna: Zmrazené čučoriedky bez cukru s celými bobuľami
  • 2.2Druhá metóda: ako zmraziť celé čučoriedky s cukrom
  • 2.3Tretia metóda: Ako zmraziť čučoriedkový pyré bez cukru
  • 2.4Štvrtá metóda: Ako zmraziť čučoriedkové smoothie s cukrom
  • 2.5Metóda 5: Zmrazenie čučoriedkovej šťavy
 • 3Ako správne rozmraziť čučoriedky

Príprava čučoriedok na zmrazovanie

Po zbere alebo nákupe bobúľ sa musia vytriediť. Tým dôkladne odstránite všetky nečistoty, listy a, ak sa chytia, časti stoniek. Bobule musia byť čerstvé a nevyhnutne zrelé. Je lepšie ich zmraziť čo najskôr, pretože čučoriedky uschnú veľmi rýchlo.

Pokiaľ ide o umývanie plodov pred mrazom, potom sa každý rozhodne pre seba. Ak ste si vybrali plody sami, potomnemali by ste sa báť a bobule môžu byť bezpečne zmrazené bez predchádzajúceho prania. Zvlášť ak máte v pláne použiť čučoriedky v budúcnosti, podrobiť ho tepelnému spracovaniu.

Ak ste si kúpili plody v obchode alebo na trhu, je lepšie ich opláchnuť. Ale majte na pamäti, že pri umývaní bobúľ podliehajú ďalšiemu mechanickému namáhaniu, ktoré môže byť zmrštené alebo deformované. Áno, a prebytočná kvapalina počas zmrazovania na čokoľvek.

Ak sa stále rozhodnete umyť čučoriedky, potom ich musíte umyť v malých porciách vo veľkej nádobe s vodou, opatrne umiestnite umyté bobule do cedníka. Po tom, čučoriedky šíriť na papierové uteráky a počkajte, až dôkladne suché. Zárukou vysokej kvality mrazenia sú suché bobule.

Päť spôsobov, ako zmraziť čučoriedky

Metóda 1: zmrazenie celých čučoriedok bez čučoriedok

\ t

Toto je najjednoduchší spôsob. Čisté, vymenované, a čo je najdôležitejšie, úplne suché bobule, nalial na tanier alebo podnos pokrytý celofánu alebo lepiacej fólie. Nádobu vložte do mrazničky na predzmrazenie najmenej 1 hodinu. Po tom, nalejte čučoriedky do vrecka, nechať vzduch z neho a pevne uzol ju. Uchovávajte v chladničke.

Metóda 2: Ako zmraziť celé čučoriedky s cukrom

To si bude vyžadovať kontajnery a cukor. Pomer bobúľ a cukru je 2: 1. Príprava bobúľ je štandardná - podľa potreby triedime a umyjeme.Ďalej rozložte čučoriedky vo vrstvách, pokropte ju cukrom. Uzavrite nádoby s viečkami a vložte ich do mrazničky.

Takto pripravené čučoriedky možno použiť na výrobu knedlíkov, koláčov, želé a ovocných nápojov.

Tretia metóda: Ako zmraziť čučoriedkový pyré bez cukru

Táto metóda tiež nie je zložitá, ale bude to trvať vaše úsilie, aby ste rozsekali čisté bobule mixérom. Potom sa zemiaková kaša rozloží na plastové kelímky alebo malé nádoby na jednorazové použitie. Nádoby sú tesne uzavreté, môžete na to použiť potravinový obal a ísť do mrazničky.

Mrazené tak, že čučoriedky sa môžu používať na kŕmenie detí. V tomto prípade musia byť bobule prepichnuté mixérom tak dôkladne, ako je to len možné, aby kože neboli cítené.

Štvrtá metóda: Ako zmraziť čučoriedkové smoothie s cukrom

Táto metóda produkuje takmer mrazené surové džemy. Bobule sa zmiešajú s cukrom a pretlačia sa cez miešač. Ak chcete získať sladké sochory, potom sa bobule a cukor v pomere 1: 1, a ak je mierne kyslé, potom - 2: 1.

Potom sa bobule zmrazia vyššie uvedeným spôsobom v šálkach alebo nádobách na porcie.

Z takého polotovaru dostanete vynikajúcu náplň na koláče, ako aj náplň do dezertov.

Metóda 5: Zmrazenie čučoriedkovej šťavy

Táto metóda vám umožní dlhodobo udržiavať zdravú čučoriedkovú šťavu. Na to z bobúľvylisovanú šťavu, akýmkoľvek spôsobom, ktorý je vám známy. Potom sa naleje do šálok alebo malých fliaš a pevne sa uzavrie viečkami alebo lepiacou fóliou. Hlavná vec nie je naliať šťavu na samom okraji, pretože pri zmrazení sa šťava rozšíri a môže sa rozliať.

Ako správne rozmraziť čučoriedky

Na zachovanie maximálnych živín sa čučoriedky rýchlo zmrazia pri maximálnej kapacite mrazničky. Rozmrazovanie sa vykonáva pomaly. Potrebné množstvo bobúľ sa položí na tanier a položí sa na spodnú poličku hlavnej komory chladničky. Potom, čo sú čučoriedky preč, sa z chladničky odstráni platňa s plodmi a nechá sa ohriať na teplotu miestnosti.

Ak máte v pláne použiť mrazené čučoriedky na prípravu horúceho jedla, ako je napríklad kompót alebo koláč, nemusíte rozmrazovať.

Upozorňujeme, že zmrazenie rozmrazených čučoriedok je neprijateľné.

Pozri video: Kanál Family Poddubny vám povie, ako zmraziť čučoriedky na zimu.

Pozri video: Kalyanych ukáže, ako zmraziť čierne ríbezle a čučoriedky.