Ako zmraziť cesto

Zvyčajne trvá príprava cesta veľa času a nie je vhodné, ak sú hostia už na prahu. Okrem toho, príprava lístkového alebo kvasnicového cesta skôr časovo náročného procesu a vždy ho chcete znížiť na minimum. Preto využite malé každodenné triky. Keď máte voľný deň, pripravte si veľa cesta a zmrazte ho pre budúce použitie.

Zloženie: cesto Čas na záložku: Celý rok

Obsah

  • 1Ktoré cesto môže byť zmrazené?
  • 2Ako zmraziť droždie
  • 3Ako zmraziť cesto na krátke pečivo
  • 4Choux pečivo
  • 5Pečivo z lístkového cesta

Aký druh cesta možno zmraziť?

Kvasinky sušienka Puff pečivo choux Presnoye

Ako zmraziť cesto na droždie

Ak je cesto zamiesené na zmrazenie, pridajte k nemu kvasinky presne dvakrát viac, ako obvykle pridávate. Vymeňte cesto, nechajte ho vstať raz, ale len raz je to dôležité! Punch, rozdeľte ho na porcie, zabalte do lepiacej fólie a zložte do mrazničky. Na chvíľu to bude stále stúpať v mrazničke, takže to zvážte tiež.

Cesto na pizzudobre znáša zmrazenie. A potom, čo strávite pár hodín na jeho príprave a zmrazovaní, môžete sa kedykoľvek hýčkať pizzou a zároveň stráviť minimálny čas.

Recept na cesto na pizzu: 3 vajcia 3 polievkové lyžice. lyžice cukru 1,5 vrecúška suchého droždia 1 lyžička soľ 1l mlieka /vody 1 - 1,5 kg múky 200 g. margarín

Hniesť ako obvykle, nechajme to. Tam je ďalší trik na urýchlenie pizza varenie. Aby ste to urobili, vyklopte cesto okamžite na požadovanú veľkosť, zakryte tortu pergamenovým papierom, navinúť do rolky a zabalte do potravinového filmu. Potom počas rozmrazovania nebudete musieť čakať, až sa celá miestnosť rozmrazí a bude trpieť jeho valením.

Ako zmraziť cesto na krátke pečivo

Cesto na krehké pečivo sa obyčajne používa na sušienky, takže ho zabaľte do hrubej, dlhej klobásy, zabalte do lepiacej fólie a vložte do mrazničky. Potom, keď je to potrebné, bude možné ho jednoducho rozrezať na kruhy a okamžite ho položiť na plech.

Choux pečivo

Je dostatočne tekutý, preto by sa mal zmraziť v plastovej nádobe s pevným viečkom, aby neabsorboval nadbytočné pachy.

Puff pastry

Pred zmrazením, vyvalujte, premiestnite vrstvy lepiacou fóliou alebo pergamenovým papierom a uložte ich vo vrstvách, ak to priestor dovoľuje, alebo ich zvinujte.

Každé balenie alebo kontajner je podpísaný pri jeho miesení. V zásade sa cesto môže skladovať v mrazničke pol roka, ale napriek tomu sa odporúča používať 2 mesiace. A nebojte sa zmraziť potraviny. Skutoční kuchári hovoria, že po zmrazení sú pečivo oveľa chutnejšie a zaujímavejšie.

Pozri video: „ Ako zmraziť cesto, “od Andrei Bondarencko.