Ako zmraziť cesnak a cesnak šípky: 6 spôsobov, ako zmraziť cesnak na zimu doma

Dnes vám chcem povedať o všetkých spôsoboch, ako zmraziť cesnak. „Je možné zmraziť cesnak?“ - pýtate sa. Samozrejme môžete! Mrazený cesnak je dokonale uložený v mrazničke, pričom si zachováva chuť, vôňu a prospešné vlastnosti.

Zloženie: cesnakové zelene, šípky cesnaku, cesnak Čas na záložku: Leto

Obsah

 • 1Metódy mrazenia strelcov cesnaku a cesnaku v mrazničke
  • 1.1Ako zmraziť celý cesnak na zimu
  • 1.2Ako zmraziť strúčiky cesnaku
  • 1.3Cesnaková pasta na zimu
  • 1.4Ako zmraziť cesnakové zelene
  • 1,5Ako zmraziť cesnakové šípy
  • 1.6Ako zmraziť pastu cesnakových šípov
 • 2Ako dlho uchovávať mrazený cesnak v mrazničke

Spôsoby zmrazenia cesnaku a cesnakových šípov v mrazničke

Ako zmraziť celý cesnak na zimu

Na tento účel vyberte husté hlavy cesnaku bez akéhokoľvek poškodenia. Opatrne odstráňte vrchné suché filmy, ale cesnak úplne neodstraňte. Hlavy cesnaku umyte pred zmrazením nie je potrebné, aby sa vyživujú prebytočnú kvapalinu.

Pripravené celé hlavy sa položia do vreciek na zmrazenie a odošlú sa do mrazničky.

Ako zmraziť strúčiky cesnaku

Pri tejto metóde sa cesnak musí rozobrať na jednotlivé strúčiky. Predtým plátky cesnakuzmrazenie môže byť vyčistené, a môžete zmraziť v lúpanej forme.

Pripravené klinčeky sa skladujú v baliacich vreckách alebo nádobách a skladujú sa v mrazničke na skladovanie.

Pozri video z Lubov Kriuk - Ako skladovať cesnak

Cesnaková pasta na zimu

\ t

Cesnak môžete zmraziť v nakrájanej forme a urobiť z neho pastu. Mleté laloky sa zomlú pomocou lisu, miešačky alebo mlynčeka na mäso a rozložia sa do ľadovcov. Naplnené misky sa niekoľko hodín odoberajú v mrazničke na predzmrazenie. Zmrazené kocky cesnakovej pasty sa nalejú do jedného vrecka alebo nádoby, ktorá sa znova uskladní v mrazničke na dlhodobé skladovanie.

Pozri video z kanálu „Na záhrade v záhrade“ - Cesnak. Skladovanie cesnaku. Ako zachrániť cesnak v zime

\ t

Ako zmraziť cesnakové greeny

Šikovné ženy v domácnosti, okrem hláv cesnaku, si ponechávajú na zimu a zeleninu tejto užitočnej zeleniny. Mrazená zelená cesnaková hmota sa používa na ochutenie šalátov a teplých jedál.

Cesnakové greeny sa opláchnu pod tečúcou vodou, sušia, jemne narezávajú nožom alebo špeciálnymi nožnicami na krájanie zelenín a potom sa ukladajú v nádobách alebo vreciach.

Pozri video z „Elena Mak. Domáce chutné "- Mrazené Zelení

Ako zmraziť cesnakové šípy

Šípky cesnaku by sa mali dôkladne umyť a vysušiť. Potom musíte odrezať alebo prerušiť vrcholy so semenami a znížiť únik dokúsky, asi 4 cm dlhé.

Pred zmrazením by sa nasekané šípky cesnaku mali variť vo vriacej vode po dobu 5 minút. Po odstránení zelených výhonkov z vriacej vody, sú okamžite odoslané do misky ľadovej vody, aby sa zastavil proces varenia.

Po konečnom ochladení šípov sa zabalia do vriec alebo nádob a vložia do mrazničky.

Ako zmraziť pastu cesnakových šípok

Na zmrazenie cesnakových strelcov týmto spôsobom budú potrebné cesnakové šípky, soľ a rastlinný olej. Výhonky sa musia najprv opláchnuť vodou a počkať, kým trochu nezaschnú.

Z políčka sa odrežú sejačky a zažltnuté tvrdé časti stoniek. Potom by zelené výhonky mali byť rozdrvené mixérom alebo mlynčekom na mäso. Mlynček na mäso s touto úlohou zvládne oveľa rýchlejšie a pasta sa stane rovnomernejšou.

Pridajte soľ a niekoľko polievkových lyžíc rastlinného oleja do pasty, všetko dôkladne premiešajte. Hotová hmota je uložená v ľadových formách alebo vo vreciach so vzduchotesným uzáverom. V takýchto vakoch je cesnaková pasta rovnomerne rozložená a zmrazená vrstvou.

Pozri video z kanála Tipy a triky - Prilepiť zelené šípky cesnaku

Ako dlho uchovávať mrazený cesnak v mrazničke

Cesnak, mrazený podľa všetkých pravidiel, sa uchováva v mrazničke pri konštantnej teplote -18 ° C maximálne 10 mesiacov. Hlavná vec - nevystavujte cesnak a šípky znovu zmrazené.