Ako žať a sušiť jazmín doma

Jasmínový čaj je v Číne veľmi populárny. Jeho najjemnejšia chuť získala srdcia všetkých, ktorí to aspoň raz vyskúšali. Existuje veľa receptov na prípravu čaju s jazmínom, ale vo všetkých týchto receptoch sa bezchybne používajú sušené jazmínové kvety. Záležitosť komplikuje skutočnosť, že všetky čaje sa predávajú v hotovej forme a je jednoducho nemožné nájsť samostatne sušené kvety jazmínu.

Zloženie: jasmín Čas do záložky: Pružina, Leto, jeseň

V našich zemepisných šírkach nie je jazmín niečo exotické. To je široko pestované v strednej a južnej šírky ako záhradné dekorácie. Na juhu kvitne jazmín od mája do októbra a je to stálezelený ker a bližšie k severu rastie listnatý jasmín s kratším obdobím kvitnutia. Nemá však veľký vplyv na ich chuť a spôsob sušenia.

Obsah

  • 1Ako zbierať jazmín na sušenie
  • 2Ako sušiť jazmínové kvety

Ako zbierať jazmín na sušenie

V Číne sa zbierka jazmínu delí na určité časové úseky a každá takáto kolekcia sa nazýva inak a používa sa na určité druhy čaju:

  • Chun-hua Xun - jarné stretnutie od mája do júna
  • Xia-hua Xun - prvé letné stretnutie v júli
  • Fu-hua Xun - neskoré letné zhromaždenie v auguste
  • Qiu-hua Xun - kolekcia jeseň od septembra do októbra

Tradície sú tradície av každom regióne sa človek musí prispôsobiť svojmu počasiu a svojmuobdobie kvitnutia.

Predpokladá sa, že musíte zbierať kvety, keď sú úplne rozkvitnuté. Jasmína začína kvitnúť pri západe slnka a za svitania, jej kvety úplne otvoria svoje okvetné lístky. Po východe slnka, keď slnko začne horieť, éterické oleje sa začnú odparovať a sušenie týchto farieb nedáva veľmi kvalitné suroviny.

Jemne trhajte kvety, dávajte ich do koša a dávajte pozor, aby ste príliš veľa nepoškodili okvetné lístky.

Ako sušiť jazmínové kvety

Vypočítajte zozbierané jazmínové kvety, odstráňte vetvičky a letáky. Posypte ich v tenkej vrstve na noviny alebo na handričku a nechajte ich prirodzene vyschnúť v dobre vetranej miestnosti.

Z času na čas otočte kvety a okamžite rezolútne vyhoďte kvety s tmavými lístkami. Správne sušené jazmínové kvety zachovávajú bielu farbu a potešia vôňu a nepozerajú menej čerstvé kvety.

Neodporúča sa sušenie v sušiarni alebo elektrická sušička. Jasmínové okvetné lístky sú príliš citlivé a riskujete ich presušenie, získanie prachu.

Ako variť jazmínový čaj, pozrite sa na video: