Ako vyrobiť číry ľad doma: štyri osvedčené metódy mrazenia

Na prvý pohľad nie je nič ťažké zmraziť ľad, ale nakoniec sa ľadové kocky ukážu ako bahnité a s bublinkami. A v kokteiloch, ktoré sa podávajú v kaviarňach a reštauráciách, je ľad vždy transparentný a veľmi atraktívny. Pokúsme sa, aby sme si na vlastnej koži vyrobili číry ľad.

Zloženie: voda Čas na záložku: Celý rok

Obsah

  • 1Prečo ľad mrazený v bežnom spôsobe narastá
  • 2Ako zmraziť ľad: osvedčené metódy
    • 2.1Metóda č. 1: Zmrazená voda
    • 2.2Metóda č. 2: Ako zmraziť ľad v plastovej nádobe
    • 2.3Metóda č. 3: Metóda pomalého zmrazovania
    • 2.4Metóda № 4: Ako vyrobiť číry ľad pomocou soli

Prečo sa ľad, ktorý je obvyklým spôsobom zamrznutý

Táto skutočnosť je vedeckým odôvodnením. Ako viete, vo vode sú mikroskopické vzduchové bubliny a rôzne nečistoty. Kocky ľadu postupne mrznú, začínajúc od stien formy. Zmrazená voda tlačí vzduch smerom do stredu a potom zamrznuté vzduchové bubliny dávajú kocke ľadu zahmlenú farbu.

Ako zmraziť ľad: osvedčené metódy

Metóda 1: Zmrazená voda

Pri tejto metóde musí voda prechádzať cez filter a potom sa varí niekoľko minút. Počas varu sa z vody uvoľní prebytočná voda.vzduchu. Potom musíte počkať, kým voda prirodzene vychladne. Ak varíte vodu v panvici, potom počas chladiaceho obdobia musí byť hrniec zakrytý vekom alebo takan, aby sa zabránilo usádzaniu prachu do vody.

Ďalej postup zopakujte, počnúc filtráciou a končiac chladením.

Teraz môže byť voda naliata do mrazničiek a odoslaná do mrazničky. Po 24 hodinách môžete z foriem získať úplne transparentný ľad.

Pozri video: kanál Chips for Life rozpráva o dvoch garantovaných spôsoboch, ako urobiť (zmraziť) číry ľad

Metóda č. 2: Ako zmraziť ľad v plastovej nádobe

Tu potrebujeme plastovú chladničku, ktorá môže udržiavať teplotu. Pomôže zmraziť ľad. Hlavná vec je, aby sa zmestili krabice do mrazničky.

Do nádoby vložte ľadové formy a nalejte do nich čistú vodu. Bežná voda z vodovodu bude robiť, ale musí sa najprv filtrovať.

Spodná časť nádoby je naplnená vodou tak, aby sa voda naliala na hladinu vody vo formách. Táto voda umožní zmrazenie ľadu vo formách zhora nadol.

Krabicu vložte do mrazničky bez toho, aby ste veko dobre prikryli. Teplota v mrazničke by nemala byť veľmi nízka, okolo -8 ° C.

Po 24 hodinách odstráňte zmrazené dno škatule spolu s formulármi. Prebytok ľadu, okolo formy, sme porazili, a z foriem dostávame transparentné kocky.

Metóda # 3: Metóda pomalého zmrazovania

Táto metóda zahŕňa použitie maximálnej teploty mrazničky. Požadovaná hodnota je -1ºС. Formuláre s filtrovanou vodou sú umiestnené na hornej polici mrazničky. Odporúča sa zabaliť formu lepiacej fólie. Za deň bude číry ľad pripravený.

Metóda č. 4: Ako vyrobiť číry ľad so soľou

Za týmto účelom umiestnite soľ do nádoby. Množstvo soli by malo byť dostatočné na to, aby voda v mrazničke nemrzla pri teplote nižšej ako -2ºС. Ako viete, slaná voda mrzne pri nižšej teplote ako sladká voda.

Najskôr vložte slanú vodu do mrazničky a čo najviac ju ochlaďte. V studenej slanej vode dajte formu vodou. Zostáva poslať tento dizajn v mrazničke na jeden deň. Priehľadný ľad, takto pripravený, ste poskytli.

Ideálny transparentný ľad sa získava pomocou špeciálnych generátorov ľadu, ale nie je pravdepodobné, že by ste chceli nainštalovať takýto prístroj vo vašom dome.

Pozri video na kanáli „Svoimi rukami“ - Ako vyrobiť ľad z destilovanej vody