Ako variť transparentný džem zo zelených jabĺk plátky - krok za krokom recept s fotografiami

Je vždy smutné, keď jablká nie sú zrelé, padajú na zem. Nie je možné jesť caddy, pretože zelené jablká sú kyslé a koláče, a to nehovorí o ich tvrdosti. Väčšina záhradníkov, bohužiaľ vzdychajúcich, pochovali mrkvu v diere, smutne pozerajúc na početné jablká, ktoré zostali na strome, pochovali sen o bohatej úrode a plnú špajzu.

Zložky: zelená jablká, cukor Čas do zálohy: Leto

A to je absolútne za nič. Zo zelených jabĺk si môžete uvariť nádherný džem, ktorý niektorí ľudia nazývajú „jantárové plátky“ alebo „karamelové plátky“. Pre ich prípravu stačí zelená, nezrelá jablká s hustou štruktúrou. Nadmerne pestované a sypané jablká sú vhodné len na džem a džem, ktorý je tiež chutný, ale nie taký krásny.

A tak. Na výrobu džemu zo zelených jabĺk budeme potrebovať:

  • 1 kg jabĺk;
  • 1 kg cukru;
  • 1 pohár vody.

Umyte jablká, nakrájajte ich na plátky a odstráňte jadro. Peel nie je nutné čistiť, nebolí a nepoškodí jam.

Nakrájajte jablká do hrnca a posypte cukrom. Dobre premiešajte trepaním a panvicu nechajte stáť cez noc.

Šanca, že sa veľa šťavy objaví pred ránom, nie je veľa, pretože ide o zelené jablká, ale v každom prípade sú plátky lepšie namočené v cukre.

Nakloňte panvicu a zistite, či sa šťava vymyká? Ak to nestačí, potom by ste mali pridať pohár vody, akzatiaľ čo jablká plávajú a nemajú dosť na vrchol dosť, potom môžete urobiť bez prebytočnej tekutiny.

Dajte panvicu na sporák a priveďte k varu. Znížte teplo a varte plátky 15 - 20 minút, potom nechajte jam „odpočívať“ a vychladnúť. Aby ste dosiahli transparentné "jantárové" rezy, musíte urobiť jamky v 3-4 prístupoch: variť 5 minút - 4-5 hodín chladenia. Počet „prístupov“ závisí od druhu jabĺk, hrúbky plátkov a omnoho viac.

Jantárové plátky Jablkový džem je neuveriteľne chutné a krásne. Nikto by si nikdy nepomyslel, že by to bolo z nikoho zbytočných neočakávaných udalostí.

Takýto džem sa uchováva asi 2 roky na chladnom mieste, ale v kuchynskej skrinke sa už rok ani viac nestalo.

Ako vyrobiť plátky jablečného džemu, pozrite sa na video: