Ako variť sušené mleté ​​mäso: suché mäso na výlet a nielen

Sušené mleté ​​mäso je užitočné nielen na kempovanie. To je veľký predjedlo, a instantné mäso, keď nie je čas variť. Dosť na nalievanie lyžice suchej mletej vriacej vody, a dostanete šálku lahodnej vývar.

Zloženie: mäso

Obsah

  • 1Ktoré mäso môže byť sušené?
  • 2Metódy sušenia mletého mäsa
    • 2.1V elektrickej sušičke: metóda 1
    • 2.2V elektrickej sušičke: metóda 2
    • 2.3V peci

Ktoré mäso možno sušiť?

Akékoľvek netučné, čerstvé mäso je vhodné na sušenie. Bravčové mäso, kuracie mäso, hovädzie mäso, môžete variť suchú náplň zo všetkého okrem skladovej náplne. Má príliš veľa tuku a žil, čo zle ovplyvňuje kvalitu hotového výrobku.

Metódy sušenia mleté ​​

V elektrickej sušičke: metóda 1

Mäso nakrájajte na mlynček na mäso.

Soľ, korenie a smažiť na panvici, až kým nie je varené.

Prebytočný tuk vypustite a potom ho znovu otočte v mlynčeku na mäso. Takto bude hotová ľahká náplň a po vysušení bude krehkejšia.

Mleté mäso rozotrite na paletách, nastavte teplotu na 60 stupňov a sušte 10 hodín, čas od času vymieňajte palety.

V elektrickej sušičke: metóda 2

Pre túto metódu je vhodné kuracie filé.

Salte mäso a smažte na panvici zo všetkých strán až do varenia.

Otočte saplátky mäsa cez mlynček na mäso. Sušičky umiestnite na odkvapkávaciu misku a vysušte presne ako v prvej verzii.

V peci

Tentokrát sa snažíme vysušiť plnku v rúre. Mäso uvarte, pokiaľ nie je varené v slanej vode. Mäso nakrájajte na mlynček na mäso a položte ho na plech, rovnomerne ho rozdeľte, ale netlačte ho a neotáčajte.

Nastavte teplotu v rúre na 90-100 stupňov a suchú, čas od času premiešajte náplň (dvierka rúry by mali byť mierne pootvorené). Pripravenosť mletého mäsa je daná zvukom: keď sa zmieša, vydáva zvuk suchého hrachu.

Mäso schne asi o 3/4, takže z 1 kilogramu mäsa dostanete 250-280 gramov hotového sušeného mletého mäsa. Môže sa skladovať v sklenených nádobách, alebo v hustých vrecúškach na potraviny s uzáverom, a ak je správne uložená, vaša „taška na prežitie“ bude použiteľná 12 mesiacov.

Ako sušiť náplň z rôznych druhov mäsa, pozri video: